Z życia Szkoły Podstawowej w Wysokiem

351

04.10.2017 – Odbyło się spotkanie z przedstawicielami Miejskiej Komendy Policji w Zamościu – asp. Dorotą Krukowską – Bubiło, asp. Robertem Kanarkiem, st. sierż. Jakubem Kozakiem oraz sierż. Arturem Lipskim – przewodnikiem psa wraz z jego partnerem służbowym psem ,, Ibarem”. W pogadance uczestniczyły przedszkolaki, uczniowie SP oraz gimnazjum, którym zostały przekazane informacje dotyczące bezpieczeństwa w drodze do szkoły, jaki i poza nią. Policjanci zwrócili szczególną uwagę na temat związany z bezpiecznym poruszaniem się rowerami oraz obowiązkiem noszenia elementów odblaskowych. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się pies policyjny,, Ibar”. Jego przewodnik opowiedział o specyfice pracy z psem. Podczas pogadanki sierż. Artur Lipski wspomniał również o zasadach zachowania się
w przypadku napotkania agresywnego psa. Przedszkolaki oraz uczniowie SP wspólnie z policjantem uczyły się wykonywania bezpiecznej pozycji tzw,, żółwia” w przypadku zaatakowania przez czworonoga. Tego typu spotkania profilaktyczne są jednym z narzędzi zmierzających do poprawy bezpiecznej drogi dzieci i młodzieży do szkół.

14.09.2017 – Od 1994 roku w każdy trzeci weekend września uczniowie naszej szkoły biorą masowo udział w akcji “Sprzątanie świata”. W tym roku szkolnym podobnie jak i w poprzednich edycjach akcja ta nadzorowana jest przez Panią Joannę Pastuszek-Górnik, nauczycielkę przyrody i biologii. Uczniowie szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami pod hasłem tegorocznej edycji “Nie ma śmieci – są surowce” zebrali kilkanaście worków śmieci z najbliższej okolicy naszej szkoły. Chętnych do wzięcia udziału w akcji było tak wielu, że zabrakło sprzętu do ochrony osobistej rąk i mocniejszych worków otrzymanych z Urzędu Gminy.

06.10.2017 – 46 uczniów z klasy III i II gimnazjum oraz klasy VII S.P. uczestniczyło w wyjeździe do teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie na prapremierę szkolną sztuki według powieści E. Niziurskiego “Sposób na Alcybiadesa.” Wyjazd zorganizowała wychowawczyni klasy II gimnazjum Pani Krystyna Prościńska-Sagan. Opiekunami podczas wyjazdu były Panie Agnieszka Bartnik, Lidia Kuryło i Pan Krzysztof Mróz. Sztukę wyreżyserował Piotr Ratajczak. Obcowanie z kulturą żywego słowa, budzenie i kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego, inspirowanie kreatywności młodzieży to główne cele tego wyjazdu. Dodatkowo nasi uczniowie mogli zwiedzić najważniejsze miejsca lubelskiej starówki, muzeum na Zamku w Lublinie oraz przejść deptakiem Krakowskiego Przedmieścia. A pogoda naprawdę nam sprzyjała. Wielkie wrażenie na młodzieży wywarła wizyta w Katedrze Lubelskiej, która w chwili obecnej przechodzi wewnątrz budynku gruntowny remont i odnowienie. Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wyjazdu.

03.10.2017 – klasa III Szkoły Podstawowej uczestniczyła w szkolnej wycieczce do “Kolorowego Rancza”. W Wyjeździe uczestniczyła prawie cala klasa. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy Pani Anna Urban. Na miejscu dzieci mogły obejrzeć zwierzęta żyjące w mini ZOO, uczestniczyć w warsztatach gospodarstwa domowego no i oczywiście samodzielnie przygotować grillowy poczęstunek.

25.09.2017 – klasy IV – VI szkoły podstawowej uczestniczyły w lekcji przyrody w zamojskim ZOO. Zajęcia dydaktyczne prowadzone były przez panią przewodnik pracującą w ogrodzie zoologicznym były bardzo ciekawe. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakim zmianom ulega przyroda w kolejnych porach roku, jak zwierzęta przygotowują się do zimy oraz utrwalili umiejętność rozpoznawania pospolitych gatunków drzew Polski. Po zajęciach zwiedzili ZOO i poznali dokładniej niektórych jego mieszkańców. Ciekawostki o zwierzętach przekazane przez panią przewodnik z pewnością zapamiętają na długo. Organizatorem wyjazdu była Pani Joanna Pastuszek-Górnik, nauczycielka przyrody i biologii w naszej szkole, a opiekunami podczas wyjazdu byli: Anna Sakowicz, Jerzy Okoń i Tomasz Miazga.