Zwycięstwo trampkarzy młodszych STS Gryf we Frampolu

Dnia 04.02.2018 r. we Frampolu odbył się Turniej w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Burmistrza w kategorii trampkarz młodszy. W turnieju wzięło udział 10 drużyn z województwa lubelskiego, które zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa A:
1. KS Włókniarz Frampol
2. BLKS Granit Bychawa I
3. STS Gryf Gmina Zamość
4. Olender Sól
5. POM Iskra Piotrowice
Grupa B:
1. BLKS Granit Bychawa II
2. Piaskovia Piaski
3. LKS Metalowiec Goraj
4. Omega Stary Zamość
5. ASPN Roztocze Szczebrzeszyn

Wyniki fazy grupowej:
Gryf – Olender      0:0
Gryf – Granit I       0:2
Gryf – POM          1:1 (bramka: D.Goździuk)
Gryf – Włókniarz  1:0 (bramka: k. M.Zielonka)

Do ćwierćfinału przeszły 4 drużyny z grupy z najlepszym bilansem punktowym i bramkowym. Wychodząc z II miejsca trafiliśmy na Piaskovię Piaski, która w swojej grupie zajęła III pozycję. Wynik końcowy spotkania – 1:0 (bramka: B.Łyś).

Półfinał:
Gryf – Omega    1:0 (bramka: M.Zielonka)

W finale ponownie zagraliśmy z drużyną Granitu I, która bardzo dobrze prezentowała się podczas całego turnieju. Po dobrej walce i kilku dogodnych sytuacjach z obu stron padł remis 0:0 i o zwycięstwie decydowały rzuty karne.
Wynik 2:1 po bramkach B.Łysia i A.Dyjaka dał nam zwycięstwo.

Gryf reprezentowali: Daniel Galan, Daniel Hocek, Maciej Zielonka, Alan Dyjak, Igor Harasim, Jakub Sudak, Bartosz Łyś, Kacper Ordyniec, Dawid Goździuk, Grzegorz Soboń.

Ostateczna kolejność w turnieju:
1. STS Gryf Gmina Zamość
2. BLKS Granit Bychawa I
3. Omega Stary Zamość
4. KS Włókniarz Frampol
5. LKS Metalowiec Goraj
6. Piaskovia Piaski
7. Olender Sól
8. BLKS Granit Bychawa II
9. ASPN Roztocze Szczebrzeszyn
10. POM Iskra Piotrowice

Najlepszy zawodnik – Sebastian Goch (Omega)
Najlepszy bramkarz – Daniel Galan (Gryf)
Król strzelców – Łukasz Marzec (Granit I)

Podsumowując całość turnieju to przede wszystkim wysoki poziom rozgrywek, a o wygranej decydowały jedno lub dwu bramkowe przewagi. Patrząc wstecz, to śmiało można powiedzieć o turnieju halowym z Biłgoraja sprzed roku, gdzie nasza drużyna grała przeciętnie w fazie grupowej, natomiast w rozgrywkach pucharowych z meczu na mecz było coraz lepiej – scenariusz powtórzył się i ponownie możemy być zadowoleni. Brawo chłopaki i oby tak dalej!!!

Tomasz Bondyra
Stowarzyszenia Turystyczno-Sportowego Gryf Gmina Zamość