ZIELONY DZIEŃ W SP ZAWADA

91

„Kto ma kolor zielony

ten do przedszkola jest zaproszony,

niech przyjdzie

niech przyleci 

kto ma zielony berecik…”

(H. Bechlerowa)

O pierwszym dniu wiosny pamiętały również dzieci i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie. Już z początkiem marca realizowane były kreatywne zajęcia  podczas pobytu w świetlicy szkolnej min. wykonywanie prac plastycznych, robienie wiosennych kanapek, kalambury,  „filcowe robótki”- szycie ptaszków wiosennych, śpiewanie piosenek oraz odczytywanie wierszy o tematyce wiosennej. Dekoracje sal wprowadzały nas w nastrój wiosenny. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III poszukiwali oznak wiosny w najbliższej okolicy. A sam 21 marca był dniem wyjątkowym zielonym w naszej szkole, gdyż uczniowie oraz nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani na zielono. Z inicjatywy pani Renaty Stempel-bibliotekarza szkolnego został przeprowadzony konkurs recytatorski w klasach I-III pt. „Wiosenne wiersze”. Jury wyłoniło Mateusza Maślanego z klasy II jako zwycięzcę konkursu. Drugie miejsce zajął Marcel Dołba z klasy I i trzecie Filip Bryk z klasy III. O oprawę muzyczną zadbał jak zawsze pan Cezary Gomułka. Przerywnikami pomiędzy recytacją wierszy, były piosenki przygotowane przez poszczególne klasy i oddziały przedszkolne. Można było również zachwycić się grą reprezentacji uczniów klasy II na dzwonkach- wiosennych piosenek. Kolejna atrakcją tego dnia były wiosenne kanapki w wykonaniu wszystkich milusińskich od przedszkolaków po trzecioklasistów. Na talerzach było kolorowo, wiosennie po prostu apetycznie. Jednak bardzo krótko, gdyż z apetytem zostały skonsumowane przez dzieciaki. Uczniowie i maluszki wykazały się wielką kreatywnością podczas ich tworzenia.  Ostatnim punktem był oficjalny korowód w okolicy szkoły z gaikami-maikami, wiosennymi kwiatami, Panią Zimą w roli głównej, którą uroczyście pożegnaliśmy, a powitaliśmy piękną panią wiosnę. Jednak poprosiliśmy aby wróciła za rok, gdyż lubimy zabawy na śniegu.  O udany pierwszy dzień wiosny zatroszczyli się wychowawcy i opiekun Małego Samorządu Uczniowskiego.

Zespół redakcyjny SP im. Marii Konopnickiej w Zawadzie