Zdobywcy Ścieżki Rowerowej Gminy Zamość – podsumowanie roku

893

Już po raz trzynasty miłośnicy jazdy rowerowej mogli poznawać najpiękniejsze zakątki gminy Zamość uczestnicząc w dorocznym, sezonowym konkursie „Zdobywcy Ścieżki Rowerowej Gminy Zamość”. Konkurs polega na przejechaniu 40,5-kilometrowej trasy rowerowej w południowych terenach gminy i odnalezieniu umieszczonych na trasie punktów kontrolnych. Pobyt na punktach odznaczany był przy pomocy specjalnych dziurkaczy na karcie konkursowej, którą można było pobrać w Urzędzie Gminy lub Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Zamość. Spośród wszystkich uczestników, którzy w danym miesiącu oddali uzupełnione karty w biurze GOK-u w Urzędzie Gminy w Zamościu, losowane były nagrody w postaci sprzętu turystycznego, a każdy z uczestników otrzymał Certyfikat Zdobywcy Ścieżki. W tym sezonie od maja do września w konkursie wzięło udział 147 osób, m.in. z Zamościa, Zawady, Lipska, Sitańca, Mokrego, Lipska Polesia, Białowoli, ale także z tak odległych miejsc kraju, jak Mysłowice, Wałbrzych, Niedrzwica Duża, czy Warszawa. Najliczniejszą grupę Zdobywców Ścieżki stanowią uczestnicy rajdu organizowanego przez kluby Honorowych Dawców Krwi przy PKP LHS i Gminie Zamość. Organizatorem konkursu od tego roku jest Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

Krzysztof Czerwieniec