Zdobywcy Ścieżki Rowerowej Gminy Zamość 2018

525

Gmina Zamość serdecznie zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu „Zdobywcy Ścieżki Rowerowej Gminy Zamość”. Konkurs trwa od 1 maja do 31 sierpnia 2018 roku (konkurs jest ogłaszany co rok). Oznaczona dwukierunkowo trasa rowerowa, wiodąca przez miejscowości Mokre, Hubale, Wychody, Skaraszów, Wólkę Wieprzecką, Wierzchowiny, Zarzecze, Lipsko Polesie, Lipsko Kosobudy, Białowolę, Pniówek i Zwódne aż do Skokówki, liczy 40,5 km. Na jej trasie znajduje się 11 punktów kontrolnych (PK) – znajdźcie je wszystkie! Każdy, kto zbierze 8 odcisków stempli lub zapisze numery PK na karcie startowej otrzyma pamiątkowy Certyfikat Zdobywcy Ścieżki Rowerowej Gminy Zamość. Ci, którzy po raz pierwszy pojadą ścieżką rowerową i wezmą udział w konkursie, otrzymają statuetkę susła perełkowanego – turystyczny symbol Gminy Zamość a trzydziestu pierwszych uczestników w danym miesiącu weźmie udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody rzeczowej w postaci sprzętu turystycznego. Losowanie odbywa się każdego ostatniego dnia miesiąca trwania konkursu.
Konkurs polega na zebraniu przynajmniej 8 odcisków z punktów kontrolnych (w odpowiednim miejscu na karcie startowej – Punkt Kontrolny 1 – miejsce na karcie z numerem 1 – robimy znaczek przy pomocy perforatora umieszczonego na słupku Punktu Kontrolnego) lub zapisaniu ich numerów znajdujących się na trasie Ścieżki Rowerowej Gminy Zamość. Dla podróżujących z GPS podane są współrzędne – dokładność do 20 m.
Zebrane na specjalnej karcie odciski wraz z odpowiedziami należy składać w biurze administracyjnym organizatora konkursu – w budynku Urzędu Gminy Zamość, ul. Peowiaków 92, 22-400 Zamość (Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość, pokój nr 24).
Karty konkursowe są do pobrania w siedzibie Organizatora, w PTTK O/Zamość, ul. Staszica 31, w Fortecznym Centrum Informacji Historycznej i Turystycznej w Zamościu, ul. Łukasińskiego 2 E oraz TUTAJ.
Odwiedźcie wszystkie zakątki Ścieżki Rowerowej Gminy Zamość i zbierzcie na jednej kartce odciski punktów kontrolnych ukrytych na szlaku.