Zawodowy strzał w 10

112

13 kwietnia w piątek, w hali zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się targi edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów i pod hasłem ,,Zawodowy strzał w 10!”. Nie mogło zabraknąć, rzecz jasna, kilkuosobowego akcentu z SP MOKRE. Uczniowie klasy jako VII jako najstarszy rocznik podstawówki i przyszłoroczni absolwenci pod opieką mamy Krystiana p. Danuty Jachymczyk i wychowawcy p. Eryka przyjechali na OSiR zapoznać się z ofertą szkół w regionie. Przemierzając stanowiska i ekspozycję poszczególnych szkół, uczniowie podpatrywali, zbierali informację, otrzymywali materiały reklamowe i promocyjne. Jak stwierdziła jedna z uczennic, pytana o cel przyjazdu: Przyjechaliśmy, bo może komuś z nas ,,wpadnie w oko” przyszła szkoła, może z jakimś zawodem, którego będzie można się w niej nauczyć.
Targi zorganizowano z inicjatywy Lubelskiego Kuratorium Oświaty i lokalnych samorządów. Jak podawali organizatorzy, jednym z celów targów była zmiana panujących stereotypów o „wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym”. Czy ten cel chociaż w części został osiągnięty, czas pokaże!
Summa summarum, siódmoklasiści i drugoklasiści z gimnazjum mają jeszcze rok, jeszcze i aż, do namysłu w wyborze przyszłej szkoły.

Eryk Adamczuk SP Mokre