Zabawa z mapą i kompasem

290

W godzinach porannych w dniu 13 kwietnia br. zamojskie osiedle Planty, ze startem i metą przy Nowej Bramie Lubelskiej, było areną biegów na orientację w ramach zawodów popularyzatorskich i Mistrzostw Powiatu Zamojskiego w biegu na orientację. Oprócz zawodników ze szkół z terenu gminy Zamość wzięli w nich udział goście z zagranicy, uczestnicy międzynarodowego programu Erasmus +, przebywający w tym czasie w Szkole Podstawowej w Płoskiem. Medale na poszczególnych trasach wywalczyli: chłopcy trasa C: Sebastian Bojko, Marcin Smyk, Jan Mnich; trasa A drużynowo: Nikola Staroń, Laura Putane; Aleksandra Waga, Ralf Basko; Igor Bloch, Lubomír Durkác; trasa A opiekunowie: Volodko Anzela, Skaidvite, Tuhrino; Lbomir Bodnan, Salvedin, Diego; dziewczęta trasa A: Antonina Gąska, Magdalena Gajor, Monika Bekier; dziewczęta trasa B: Zuzia Mielko, Nikola Malec, Oliwia Sudak; chłopcy trasa A: Alan Kolaja, Krzysztof Przegon, Dominik Adamczuk; chłopcy trasa B: Jan Welcz, Igor Czyszkowski, Wiktor Wałczuk-Piech. Szczegółowe wyniki zawodów oraz zdjęcia znajdują się na stronie internetowej organizatora www.azymutsiedliska.cba. Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym i organizacyjnym: Starostwa Powiatowego w Zamościu, Gminy Zamość, Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość oraz Lubelskiego Związku Orientacji Sportowej.

KC