Z Biuletynem w polskie góry

Zakopane było celem integracyjnej wyprawy grupy Gospodyń Wiejskich z Bortatycz.
W dniach 21-23 września 2018 roku 21-osobowa grupa kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich w Bortatyczach przebywała na wycieczce w Zakopanem. Głównym celem wyjazdu była integracja członkiń KGW, zwłaszcza podczas pokonywania pieszo trasy 11 km i dotarcie szlakiem do Morskiego Oka. Pogoda nie rozpieszczała mieszkanek Gminy Zamość. Po 4-godzinnym marszu pod górę w strugach bardzo ulewnego deszczu, ale z zapałem i dobrym humorem, 16 osób dotarło do celu. Było warto. U kresu wędrówki ukazało się piękne miejsce otoczone górami pokrytymi już śniegiem. Na drugi dzień pobytu zaplanowano zwiedzanie Zakopanego i spacer po Krupówkach, a dla niespełnionych – wjazd kolejką na Gubałówkę.
Niedzielę przeznaczono na odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i spojrzenie na krzyż stojący na Giewoncie.
Gospodynie z Bortatycz zabrały ze sobą do Zakopanego jeden z numerów „Biuletynu Samorządu Gminy Zamość”, co uwieczniły na fotografii. Do domu wróciły pełne radości i zadowolenia.

na podstawie tekstu Elżbiety Siemko – Sołtys Bortatycz i Przewodniczącej KGW