Wybrano 35 Sołtysów i Rady Sołeckie w Gminie Zamość

398

Przez niemal dwa miesiące trwały wyborcze zebrania sołeckie, na których mieszkańcy sołectw Gminy Zamość wybierali swoich Sołtysów i Rady Sołeckie. Pierwsze zebranie odbyło się 7 stycznia 2019 r, a ostatnie 03 marca 2019 r. Przez 8 tygodni dokonano łącznie wyboru 35 Sołtysów i nowych składów Rad Sołeckich we wszystkich 35 sołectwach Gminy Zamość. Nowa samorządowa kadencja Sołtysów i Rad Sołeckich potrwa 5 lat. W siedmiu miejscowościach wybrano nowe osoby na stanowisko Sołtysa, tj. w Bortatyczach, Jatutowie, Mokrem, Siedliskach, Wysokiem, Zarzeczu i Żdanowie. W pozostałych 28 sołectwach Sołtysi nie zmienili się. Natomiast, sporo zmieniło się w składach Rad Sołeckich, które wg nowych statutów sołectw, mogą liczyć od 3 do nawet 7 osób. W poniższej tabeli przedstawione są dane dotyczące wyników Wyborów Sołtysów i Rad Sołeckich w Gminie Zamość na kadencję lat 2019-2023.

Wybory Sołtysów i Członków Rad Sołeckich 2019 roku w Gminie Zamość (kadencja lat 2019-2023):

L.p. Sołectwo Liczba mieszkańców Liczba uprawnionych do głosowania Obecni   Frekwencja Wybrany Sołtys   /   liczba otrzymanych głosów Liczba kandydatów Rada Sołecka
1. Białobrzegi 483 384 60 15,62% Dariusz Tłuczkiewicz 59 1 Natalia Wesołowska, Jan Szumiło, Piotr Boba, Piotr Hereta, Bożena Kic.
2. Białowola 537 436 20 4,58% Tomasz Bosiak 20 1 Andrzej Lis, Krzysztof Muszyński, Wioletta Fusiasz, Tadeusz Tarajko, Iwona Gęśla.
 

3.

 

Borowina Sitaniecka

 

484

 

388

 

74

 

19,07%

 

Michał Budzyński

 

73

 

1

Alicja Pogorzelska, Wioleta Pieńkosz, Zbigniew Juszczak, Jan Kostrubiec, Jarosław Duda, Henryk Okalski, Dariusz Petryk.
 

4.

 

Bortatycze

 

391

 

325

 

49

 

15,07%

Agnieszka Magryta -Ciurysek  

25

 

2

Elżbieta Siemko, Sylwester Smoła, Anna Uchman, Barbara Zgnilec, Damian Magryta, Józef Zarzecki, Bartłomiej Marczuk.
 

5.

 

Bortatycze Kolonia

 

310

 

256

 

31

 

12,10%

 

Aneta Karwat

 

31

 

1

Andrzej Duda, Edyta Paszko, Anna Piorun, Sylwester Romanek, Anna Skrzypa, Cezary Ziółkowski, Tadeusz Popczak.
6. Hubale 245 210 29 13,80% Wacław Ćwik 29 1 Radosław Pitwała, Daniel Kot, Marzena Adamowicz, Jan Muszyński, Teresa Artymiak.
 

7.

 

Chyża

 

539

 

476

 

102

 

21,42%

 

Andrzej Pokrywka

 

56

 

2

Maria Holko, Agata Krzan, Janusz Bis, Ireneusz Szewczuk, Ryszard Ciurysek, Jadwiga Witkowska-Gontarz, Andrzej Sikora.
 

8.

 

Jatutów

 

727

 

570

 

113

 

19,82%

 

Michał Adamczuk

 

65

 

2

Maria Juszczak-Sowińska, Marta Dawidowska, Monika Juszczak, Rafał Kamiński, Oskar Kudyk, Marcin Siekierda.
9. Kalinowice 2098 1610 60 3,72% Mirosław Kołtun 53 1 Paweł Kochaniec, Andrzej Mazurek, Krystyna Dragan, Robert Jaroszyński, Wiesław Organista.
10. Lipsko 866 702 72 10,25% Anna Tabała – Radlińska 39 2 Beata Cisek, Alina Gancarz, Józefa Gorzko, Janusz Szewera, Stanisław Osiak.
11. Lipsko Kosobudy 134 101 21 20,79% Marek Paszko 20 1 Stanisław Góra, Marek Bejnarowicz, Wiesław Lisiewicz, Stanisław Słupski, Wojciech Wójtowicz.
 

12.

 

Lipsko Polesie

 

417

 

322

 

28

 

8,69%

 

Stanisław Czochra

 

27

 

1

Dorota Frankiewicz, Ewa Kobel, Sławomir Krygowski, Barbara Kucner, Anna Rudy, Romana Siarkiewicz, Anna Smyk.
 

13.

 

Łapiguz

 

592

 

456

 

33

 

7,23%

 

Dariusz Rabiega

 

31

 

1

 

 

Anna Koza, Andrzej Luszewski, Henryk Kozłowski, Janusz Sereda, Paweł Bogaczyński, Wioletta Kozak, Bogusława Mnich.
14. Mokre 975 844 114 13,50% Grzegorz Antoniuk 62 2 Kamil Goździuk, Barbara Mazurek, Anna Siemko, Mirosław Soboń, Wiesław Sowa.
15. Płoskie 2358 1879 109 5,80% Tadeusz Kostrubiec  

104

 

1

Beata Momot, Krzysztof Łuczka, Mariusz Stanicki, Maria Dziadosz, Krzysztof Opoka, Jerzy Pawliszak, Artur Szopa.
16. Pniówek 956 763 51 6,68% Henryk Solski 49 1 Joanna Bojar, Edward Dumicz, Andrzej Klimko, Arkadiusz Małek, Bożena Mulawa, Maria Słota.
 

17.

 

Siedliska

 

545

 

450

 

164

 

36,44%

 

Jolanta Niedźwiecka

 

93

 

2

Józefa Sudak, Agnieszka Pogudz, Mariusz Ponahajba, Henryk Figiel, Marian Czop, Zofia Niedźwiecka, Piotr Jezierski.
18. Sitaniec 1737 1439 74 5,14% Joanna Bekier 71 1 Jan Sokołowski, Ewa Mizgała, Piotr Gucz, Piotr Kurzyński, Alicja Ciupa.
19. Sitaniec Kolonia 355 293 27 9,21% Zbigniew Pędzierski 26 1 Tomasz Herc, Aleksander Milczuk, Tomasz Gontarz, Ryszard Gryn, Zdzisław Bas.
20. Sitaniec Wolica 742 619 30 4,84% Henryk Łukaszczuk 29 1 Anna Greszta, Jacek Jachymczyk, Stanisław Dawid, Dariusz Adamczuk, Janusz Pośnik.
21. Szopinek 948 744 94 12,63% Piotr Najda 91 1 Aleksandra Tokarz, Jacek Droździel, Jan Ciupa, Paweł Nowak, Agata Piwko, Katarzyna Jędrzejewska.
22. Skokówka 824 666 120 18,01% Andrzej Kiciński 60 2 Michał Kusz, Lucjan Maniuk, Ryszard Żołopa, Andrzej Dziaduszek, Stefan Kuryjak.
23. Skaraszów 306 234 89 38,03% Halina Sokolińska 49 2 Jerzy Henryk Bondyra, Bogdan Musur, Marek Pakuła.
24. Wieprzec 141 122 21 17,21% Agnieszka Pasieczna 21 1 Paweł Adamczyk, Maria Sadło, Urszula Dudzińska, Piotr Kukiełka, Ryszard Machałek.
 

25.

 

Wierzchowiny

 

174

 

140

 

55

 

38,19%

Jerzy Kondrakiewicz  

35

 

2

Wiesław Dziędziurko, Ryszard Lepa, Teresa Drózd, Malgorzata Kimak, Dorota Wrzesińska, Henryk Czubek.
26. Wólka Panieńska 747 572 53 9,26% Wojciech Suchowicz 53 1 Piotr Latawiec, Jacek Serafin, Andrzej Serafin, Paweł Kowal, Tadeusz Oszust.
 

27.

 

Wólka Wieprzecka

 

279

 

224

 

72

 

32,14%

 

Piotr Koczułap

 

70

 

1

Lucyna Lalik, Jolanta Lis, Maria Listopad, Jerzy Kwaśniewski, Urszula Kyc, Andrzej Romaszko, Wojciech Soboń.
 

28.

 

Wysokie

 

760

 

642

 

92

 

14,33%

 

Katarzyna Szałacha

 

53

 

2

Wojciech Adamczyk, Marek Kusz, Stanisław Miśkiewicz, Andrzej Szewczuk, Mateusz Skowyra, Wanda Szpuga, Renata Tywoniuk-Kwoka.
29. Wychody 248 211 41 19,43% Anna Majda 41 1

 

 

Mariusz Czop, Agnieszka Wołoch, Krzysztof Kyc, Konrad Majda, Iwona Augustynek, Jan Szewc.
 

30.

 

Zarzecze

 

201

 

159

 

53

 

33,33%

 

Lucjan Machałek

29 2 Piotr Zams, Małgorzata Machałek, Czesława Machałek, Jerzy Zams, Ryszard Kłonica, Maria Bielak, Kazimierz Sarzyński.
 

31.

 

Zwódne

 

216

 

179

 

36

 

20,11%

Henryka Jędrzejewska  

36

 

1

Urszula Łyś, Henryk Grela, Franciszek Bondyra, Jerzy Bondyra, Ryszard Maślany, Józef Momot.
32. Zalesie 76 61 18 29,50% Grzegorz Pupiec 18 1 Teresa Greszta, Jan Greszta, Zbigniew Zastąpiło, Stella Pupiec, Piotr Zarębski.
 

33.

 

Zawada

 

1946

 

1584

 

118

 

7,44%

 

Sylwester Dobromilski

 

113

 

1

Dariusz Garbaty, Sylwester Gębala, Krzysztof Hałasa, Alfred Kamiński, Jerzy Warchoł, Sebastian Molas, Tomasz Szewc.
34. Żdanów 863 688 19 2,76% Dariusz Maślany 19 1 Robert Wróbel, Urszula Kostur, Jolanta Bajan, Andrzej Siwczuk, Dorota Wodyk.
 

35.

 

Żdanówek

 

391

 

311

 

37

 

11,89%

 

Beata Stręciwilk

 

35

 

1

Elżbieta Ostasz, Witold Bondyra, Małgorzata Kwapisz, Aleksandra Dróźdź – Smyk, Małgorzata Szałach, Henryk Sowa, Urszula Prus.
Razem: 23 297 19 060 2 179 11,43%     46