Wójt Gminy Zamość patronem XX Olimpiady KSM

234

W sobotę, 9 czerwca 2018 r., w Miączynie zakończyła się XX Olimpiada Sportowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w trwającym Jubileuszu 25-lecia KSM Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, pod patronatem Wójta Gminy Zamość, Ryszarda Gliwińskiego.
W rozgrywkach piłki nożnej i biegach przełajowych wzięło udział łącznie 103 zawodników z Sitańca (Gmina Zamość), Zamościa, Miączyna, Hrubieszowa, Strzyżowa, Werbkowic, Kryłowa i Obszy.
W piłce nożnej górował Miączyn. Wśród drużyn chłopców zwyciężył zespół KSM z Miączyna przed KSM Zamość i KSM Sitaniec. W kategorii dziewcząt również zwyciężyła drużyna KSM z Miączyna, ale dopiero w rzutach karnych pokonując KSM Hrubieszów.
Biegi przełajowe: chłopcy – I miejsce: Krystian Urbański – Zamość, II m.: Adrian Kaczmarczyk – Sitaniec (Gmina Zamość), III m.: Igor Lickiewicz – Miączyn; dziewczęta – I miejsce: Natalia Michaluk, II m.: Wiktoria Hołys, III m.: Angelika Kołdej z Miączyna.
Swoją obecnością Olimpiadę KSM zaszczycili Goście: Wójt Gminy Zamość (patron wydarzenia), Wójt Gminy Miączyn, Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie, V-ce Dyrektor ZS nr 3 w Hrubieszowie.
Organizatorzy dziękują księdzu Piotrowi Szeptuchowi oraz Dyrekcji i Pracownikom Szkoły w Miączynie za gościnność i pomoc w organizacji Olimpiady. Szczególne podziękowania należą się patronom, mecenasom i dobrodziejom XX Olimpiady KSM w osobach Wójta Gminy Zamość, Wójta Gminy Miączyn, a także Starostwa Powiatowego w Biłgoraju.
Dziękujemy Pani Pielęgniarce Teresie Landman, Panu Mariuszowi Malonowi oraz Panu Marcinowi Nowakowi za pomoc i opiekę nad zawodnikami. Dziękujemy również młodzieży i uczestnikom Olimpiady za piękną postawę podczas sportowej rywalizacji.
na podstawie relacji ks. Stanisława Książka – www.ksm.zamojskolubaczowska.pl