Wiosenny maraton warsztatowy dla Mieszkańców Gminy Zamość

Organizator: Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+

Tak to już jest, że każdego roku oczekujemy nadchodzącej wiosny, Świąt Wielkanocnych, słońca i zieleni. Dlatego wraz z budzącą się roślinnością Stowarzyszenie Kobiet 28+ rozpoczęło swój cykl warsztatów rękodzielniczych. W miesiącu marcu i kwietniu, jak do tej pory, odwiedziliśmy Bortatycze, Wólkę Wieprzecką, Szopinek, Wysokie, Wychody, Płoskie, Sitaniec, Wólkę Panieńską, Jatutów i Łapiguz. Tematyka spotkań była przeróżna. Tworzyliśmy pisanki biżuteryjne, jajka z efektem lustra, dekorowaliśmy toaletki, szkatułki, ramki na zdjęcia, anioły na drewnie. Sadziliśmy miniaturowe roślinki, czyli ogródki zamknięte w szkle, wykonywaliśmy stroiki wielkanocne. Uczestnikami spotkań byli zarówno dorośli jak i dzieci.
Planując zajęcia warsztatowe w poszczególnych sołectwach dbamy o oryginalne i ciekawe tematy warsztatów. Chcemy aby zajęcia były inspirujące, promujące folkor, a zarazem dążymy do tego aby nasze grupy poznawały nowe style i techniki plastyczne. To wszystko jest ważne, bo trzeba iść z duchem czasu.
Bardzo dziękujemy Paniom przewodniczącym KGW za zorganizowanie grup warsztatowych, a uczestnikom gratulujemy wykonanych prac. Zapraszamy na kolejne zajęcia w świetlicach wiejskich Gminy Zamość. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie Gminy Zamość i w Biuletynie.

Agata Piwko z Zarządem Stowarzyszenia Kobiet 28+
Autor: Prezes Agata Piwko