Wałki, foremki, lukry i bakalie w SP Białowola

176

Pierniki to drobiazg kojarzony ze Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Białowoli zgodnie z kilkuletnią już szkolną tradycją przeprowadzili w grudniu 2018 r. warsztaty kulinarne, na których powstały piernikowe prezenty.

Dla jednych był to kulinarny debiut, inni w pieczeniu ciast i ciasteczek mają już pewną wprawę. Podczas warsztatów dzieciaki zabawiły się w świątecznych cukierników, nauczyły się bowiem piec i dekorować bożonarodzeniowe pierniczki. Każdy brał swoją foremkę i wykrawał z ciasta śnieżynki, choinki czy renifery. Upiec to jedno, ale przystroić to inna sprawa. To wyzwanie! Ale dzieciakom wyobraźni nigdy nie brakuje. Z pomocą pędzelków i kolorowych lukrów dzieci barwiły ciasteczka, potem je zdobiły – w ruch poszły cukrowe ozdoby z gwiazdkami na czele, suszona żurawina, migdały, itp. Im więcej, tym ciekawiej. Udekorowane ciastka zostały pięknie ozdobione i zapakowane, a następnie przekazane w formie prezentów wraz z życzeniami.

Zespół redakcyjny SP Białowola