W Książnicy Zamojskiej

210

14 maja 2018r. uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni Pani Katarzyny Kędziora wybrali się do Książnicy Zamojskiej na spotkanie autorskie z Panią Izabelą Winiewicz-Cybulską. Zajęcia były niezmiernie interesujące, historia miasta i jego włodarzy począwszy od XVI wieku tak opowiedziana, że attyki, fryzy, motywy roślinne
i smoki deptane przez „Madonnę” to pestka przy bastionach, twierdzy, bramach, ratuszu, pałacu Kanclerza i Hetmana Jana Zamoyskiego. Każdą książkę napisaną przez autorkę Panią Izabelę Winiewicz- Cybulską dla młodego czytelnika bez wątpienia przeczytamy, bo poznaliśmy dzisiaj świetnych bohaterów: Duśka i Bajtka, i Państwa Solciów… (dwa parasole w kolorach żółtymi czerwonym). Bawiliśmy się i uczyliśmy się super!!!, niezmiernie szybko minął nam czas… postanowiliśmy, że jeszcze chcemy się spotkać na zwiedzaniu Zamościa…, a Pani nas pochwaliła pisząc w poście o naszej wizycie: „..Dzieci były cudowne – grzeczne, kulturalne, mądre i inteligentne. Takie spotkanie to prawdziwa przyjemność. Wielki Jan Zamoyski – jeśli spoglądał dziś gdzieś
z wysokości deszczowego nieba – może być z was dumny”.

Katarzyna Kędziora SP Mokre