VI turniej im. Jana Wojtaszka rozpoczęty

28 lipca 2018 roku na obiekcie sportowym w Zawadzie odbył się pierwszy z pięciu zaplanowanych turniejów VI edycji Turnieju Piłki Nożnej im. Jana Wojtaszka. Wczoraj od wczesnych godzin popołudniowych rywalizowali zawodnicy z najstarszej kategorii wiekowej, którzy już dawno skończyli 35 lat, czyli oldboye. Na stadionie w Zawadzie rywalizowało ze sobą siedem ekip, grając systemem każdy z każdym, a czas gry wynosił 15 minut. Najlepszym zespołem okazali się gospodarze – Echo Zawada. Drugie miejsce przypadło drużynie Tomasovii Tomaszów Lubelski. Na najniższym stopniu podium stanął zespół ze Szczebrzeszyna. W dalszej kolejności na poszczególnych miejscach uplasowały się drużyny: Oldboy Łańcut, Łada Biłgoraj, Włókniarz Frampol, Kaziki Kolbuszowa. Najlepszym strzelcem został Marcin Sikora (Oldoboy Łańcut), najlepszym zawodnikiem został Kamil Droździel (Tomasovia), zaś najlepszym bramkarzem Mariusz Sokołowski (Echo Zawada). Dodatkowo organizatorzy przewidzieli jeszcze jeden upominek dla najstarszego zawodnika Krzysztofa Mitury z zespołu Kaziki Kolbuszowa. Warto dodać, że gospodarze turnieju mieli już do dyspozycji nowo oddany budynek socjalny. Zadanie to zostało zrealizowane ze środków własnych Gminy Zamość. Inwestycja ma służyć stowarzyszeniu STS Gryf Gmina Zamość oraz całej społeczności gminy Zamość. Turniej zorganizowano przy wsparciu Gminy Zamość oraz Starostwa Powiatowego w Zamościu, którzy drogą dotacji wsparli finansowo realizowane zadanie. Nie zabrakło również atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Zamojskie Zakłady Zbożowe, firmę Derkom z Zamościa, Arlen Meble Kuchenne także z Zamościa. Kolejne turnieje rozpoczną się już w najbliższy piątek, 3 sierpnia o godzinie 9.00. Szczegółowe informacje o zawodach znajdują się na stronie internetowej organizatora www.gryfgminazamosc.pl.

Tomasz Bondyra
Prezes STS Gryf Gmina Zamość