V Turniej „Wojtaszka” największy w historii

1003

Piąta edycja Turnieju im. Jana Wojtaszka w Piłce Nożnej w Zawadzie rozrosła się do aż 7 części, które podzielono na 5 dni rozgrywek. To był największy jak do tej pory w Gminie Zamość turniej ku pamięci zasłużonego działacza Echo Zawada i wielkiego społecznika. Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe GRYF Gmina Zamość ponownie zaprosiło drużyny piłkarskie, aby poprzez sportową rywalizację uczcić sp. Jana Wojtaszka. W tym roku rywalizowano w 7 kategoriach wiekowych w dniach 29-30 lipca i 4-6 sierpnia 2017 r. Do rywalizacji przystąpiło ponad 400 zawodników z 43 zespołów. W sobotę, 29 lipca, odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, uczestniczyli w nim m.in. wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, przewodniczący Rady Gminy Zamość Józef Siemczyk, radny Rady Gminy Zamość Sylwester Dobromilski, dyrektor GOK Gminy Zamość Jarosław Kalbarczyk. Wszyscy piłkarze otrzymali okolicznościowe medale, najlepsze drużyny oraz wyróżnieni zawodnicy dostali dyplomy, puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik turnieju miał zagwarantowane wyżywienie oraz wodę.
STS GRYF Gmina Zamość zorganizował turniej dzięki wsparciu finansowemu, które uzyskał drogą dotacji od Gminy Zamość oraz Starostwa Powiatowego w Zamościu. Słowa uznania należą się również partnerom i sponsorom, dzięki którym ufundowano atrakcyjne nagrody dla uczestników: M3Sport – sklep sportowy, Salon Play w Galerii Twierdza Zamość, Zamojskie Zakłady Zbożowe, Arlen Meble Zamość, Derkom Zamość, SD Projekt – meble na wymiar, MIRKOL – ogrodzenia i balustrady, drukarnia Zamdruk, Delikatesy Centrum, PRIVLAND – producent stolarki budowlanej. Patronat medialny nad turniejem objęły wydawcy Kroniki Tygodnia, Echa Roztocza oraz Wydawnictwo Izamarka.
„Bardzo się cieszę, że ponad 400 zawodników przybyło, aby razem z nami uczcić pamięć Jana Wojtaszka. Z tego miejsca chciałbym podziękować Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tak dużego turnieju. Jak zawsze możemy liczyć na wsparcie Gminy Zamość, Starostwa Powiatowego w Zamościu, naszych partnerów i sponsorów, Rady Rodziców przy naszym stowarzyszeniu oraz ludzi, którzy na co dzień są zawsze blisko przy Gryfie. Na koniec szczególne podziękowania dla Mariusza Sokołowskiego – gospodarza obiektu sportowego w Zawadzie oraz Tomka Goździuka – dyrektora sportowego STS Gryf Gmina Zamość, którzy czuwali nad organizacją i właściwym przebiegiem turnieju – mówił Tomasz Bondyra – prezes STS Gryf Gmina Zamość.

Wyniki rozgrywek w poszczególnych kategoriach:

Turniej Oldboyów: I miejsce – Tomasovia Tomaszów Lubelski, II – Łada Biłgoraj, III – Oldboy Łańcut, IV – Roztocze Szczebrzeszyn, V – Iskra Krzemień, VI – Echo Zawada, VII – Roztocze Narol. Wyróżnienia indywidualne: król strzelców – Jarosław Legeżyński (Tomasovia), najlepszy bramkarz – Sławomir Noga (Łańcut), najlepszy zawodnik – Sebastian Skrzypek (Łada).

Turniej drużyn seniorskich: I miejsce – Łada 1945 Biłgoraj, II – STS Gryf Gmina Zamość, III – Brat Cukrownik Siennica Nadolna, IV – Huczwa Tyszowce. Nagrody indywidualne: król strzelców – Damian Rataj (Łada), najlepszy zawodnik – Kamil Droździel (Huczwa), najlepszy bramkarz – Mariusz Sokołowski (Gryf).

Turniej drużyn z rocznika 2008 i młodsi: do turnieju przystąpili chłopcy z rocznika 2008 i młodsi, gdzie nie liczyły się zwycięstwa lecz dobra zabawa, dlatego zgodnie z regulaminem w tej kategorii wiekowej nie przyznawano miejsc. Wszystkie drużyny otrzymały puchary za udział, a każdy zawodnik odebrał okolicznościowy medal. W turnieju udział wzięły drużyny Football Academy Zamość, Arena Krasnobród, Gaudium Zamość, Omega Stary Zamość, Roztocze Szczebrzeszyn, Granica Lubycza Królewska oraz gospodarze turnieju Gryf Gmina Zamość.

Turniej drużyn z rocznika 2006 i młodsi: do turnieju przystąpiło 7 drużyn: dwie z STS GRYF, Gaudium Zamość, Omega Stary Zamość, GLKS Granica Lubycza Królewska, Football Academy Zamość i Arena Krasnobród. Wszystkie drużyny otrzymały jednakowe puchary, ponieważ nie prowadzono kwalifikacji na poszczególne miejsca, a liczyła się tylko zdrowa rywalizacja.

Turniej dla rocznika 2004 i młodsi: I miejsce – Roztocze Szczebrzeszyn, II – Gryf I Gmina Zamość, III – Ruch Izbica, IV – Omega Stary Zamość, V – Gaudium Zamość, VI – Gryf II Gmina Zamość, VII – Arena Krynice. Wyróżnienia indywidualne: król strzelców – Szymon Harkot (Roztocze), najlepszy bramkarz – Szymon Antoniak (Ruch), najlepszy zawodnik – Jakub Sudak (Gryf).

Turniej chłopców rocznik 2001 i młodsi: I miejsce – Gryf I Gmina Zamość, II – Ruch Izbica, III – Olimpia Miączyn, IV – Włókniarz Frampol, V – Igros Krasnobród, VI – Ostoja Skierbieszów, VII – Gryf II Gmina Zamość. Wyróżnienia indywidualne: król strzelców – Patryk Kierepka (Gryf), najlepszy bramkarz – Dawid Lipiec (Ruch), najlepszy zawodnik – Mateusz Przytuła (Igros).

Turniej Dzikich Drużyn
W ostatni dzień turnieju do rywalizacji przystąpiły 3 drużyny niezrzeszone. Klasyfikacja końcowa: I miejsce – Zbieranina Kopaczy, II – Alkomat Wielącza, III – Zerówka Wielącza. Wyróżnienia indywidualne: król strzelców – Krystian Łuczka (Zbieranina), najlepszy bramkarz – Bartłomiej Bździuch (Zerówka), najlepszy zawodnik – Artur Waga (Alkomat), najstarszy zawodnik – Waldemar Bździuch (Zerówka).

Więcej informacji o przebiegu rywalizacji dostępnych jest na stronie internetowej organizatora www.gryfgminazamosc.pl.

GOK: KC na podstawie relacji Tomasza Bondyry