Turniej w Minipiłce Nożnej Halowej dla Chłopców i Dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość

121

Już po raz XIX dla chłopców i po raz VII dla dziewcząt z klas VI i młodszych szkół podstawowych w dniach 10 i 11 grudnia br. w hali sportowej w Płoskiem odbyły się turnieje w Minipiłce Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Zamość. Każdego dnia, przybyłych na rozgrywki witała dyrektor Szkoły Podstawowej w Płoskiem Jolanta Adamczuk, a zawody otwierał Przewodniczący Rady Gminy Zamość Wojciech Suchowicz. Sportowców odwiedzał również św. Mikołaj z workiem pełnym cukierków. Organizatorem turnieju był Gminne Koło Szkolnego Związku Sportowego przy współpracy CUW Gminy Zamość, Szkoły Podstawowej w Płoskiem oraz Gminnego Osrodka Kultury Gminy Zamość.
W pierwszym dniu zawodów do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn dziewczęcych: UKP „Suchowiczteam” Wólka Panieńska, SP Płoskie, SP Wysokie, SP Żdanów i ZSPiP Kalinowice. Turniej po raz trzeci z rzędu wygrała i Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Gminy Zamość na własność otrzymała drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Suchowiczteam” grająca w składzie: Aleksandra Bednarz, Marta Sierkowska, Oliwia Bzówka, Wiktoria Ciurysek, Martyna Nowosad, Alicja Krępińska, Milena Skiba, Jagoda Wróbel, Maria Terlecka, Roksana Kozłowska, opiekun Piotr Skiba. Miejsce drugie wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kalinowicach, która jednocześnie otrzymała puchar za zajęcie I miejsca w klasyfikacji Mistrzostw dla szkół podstawowych, a kolejne miejsca zajęli: SP Żdanów, SP Płoskie i SP Wysokie. Klasyfikację „króla Strzelców” wygrała Jagoda Wróbel, a najlepszą bramkarką turnieju został wybrana Roksana Kozłowska obie z Suchowiczteam. Prezes UKP Suchowiczteam nagrodził również najlepszą zawodniczkę spoza klubu, którą została Roksana Waśko z Wysokiego oraz najmłodszą zawodniczkę turnieju Oliwię Ćwik z Kalinowic.
Wyniki meczów: Żdanów – Kalinowice 0:1, Płoskie – Wysokie 2:0, Suchowiczteam – Żdanów 14:0, Kalinowice – Płoskie 2:1, Suchowiczteam – Wysokie 7:0, Żdanów – Płoskie 2:1, Wysokie – Kalinowice 0:2, Płoskie – Suchowiczteam 0:6, Wysokie – Żdanów 1:1, Kalinowice – Suchowiczteam 0:7.
W turnieju chłopców uczestniczyło 9 reprezentacji szkół podstawowych z terenu Gminy Zamość, którzy najpierw rozegrali mecze eliminacyjne podzieleni na trzy grupy, a następnie w zależności od zajętych miejsc w grupach zagrali o najlepsze miejsca w klasyfikacji końcowej. Wyniki meczów eliminacyjnych: Pniówek – Lipsko 3:2, Żdanow – Wysokie 1:2, Borowina Sitaniecka – Sitaniec 0:5, Pniówek – Płoskie 4:0, Żdanow –Mokre 2:0, Borowina Sitaniecka – Kalinowice 0:4, Lipsko – Polskie 4:1, Mokre – Wysokie 1:6, Sitaniec – Kalinowice1:4.
Wyniki meczów o poszczególne miejsca w turnieju: o miejsce I-III: Pniówek – Wysokie 1:0, Pniówek – Kalinowice 0:6, Wysokie – Kalinowice 0:1; mecze o miejsca IV-VI: Lipsko – Żdanów1:0, Lipsko – Sitaniec 1:0, Żdanow – Sitaniec 1:1; mecze o miejsca VII-IX: Płoskie – Mokre 3:1, Płoskie – Borowina Sitaniecka 3:1, Mokre – Borowina Sitaniecka 2:2.
Tego dnia najlepszą drużyna turnieju została reprezentacja Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach w składzie: Daniel Waszczuk, Jakub Szust, Mateusz Krupa, Filip Kureczko, Igor Osmoliński, Patryk Podolak, Bartłomiej Dżygało, Mikołaj Talarek, Michał Kropornicki, Kacper Malicki, Kacper Kucharski, Filip Waszczuk, Bartosz Kostrubiec, opiekun Krzysztof Głuchowski, a kolejne miejsca zajęli: miejsce II – SP Pniówek, miejsce III – SP Wysokie, miejsce IV – Lipsko, miesce V – Żdanow, miejsce VI – Sitaniec, miejsce VII Płoskie, miejsce VIII – Mokre, miejsce IX – Borowina Sitaniecka. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Michał Detko z Lipska a tytuł króla strzelców wywalczył strzelec 8 bramek – Kamil Głowacki z Kalinowic. Każda uczestnicząca w turniejach drużyna oraz wyróżnieni zawodnicy otrzymali dyplomy, a za miejsca I-III okolicznościowe puchary.