Światowy Dzień Orienteeringu

74

16 maja br. w ramach Światowego Dnia Biegów na Orientację, Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska był organizatorem Mistrzostw Powiatu Zamojskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów. Na trasie dla dziewcząt ze szkół gimnazjalnych zwyciężyła Ewelina Bożek przed Zuzanną Mielko i Martą Sierkowską – wszystkie z Płoskiego. Wśród dziewcząt z klas V szkół podstawowych wygrała Hanna Grosman, miejsce II wywalczyła Magda Gajor, a miejsce III Sara Kwiatkowska ze Szkoły w Sitańcu. Rywalizację dziewcząt z klas VI wygrała Zuzanna Hereta z Sitańca, miejsce II zajęła Lena Dajos, także z Sitańca. Na trasie dla uczniów gimnazjów najszybszy był Igor Czyszkowski, przed Marcinem Mnichem i Krzysztofem Przegonem uczniami SP Sitaniec. W klasyfikacji dla uczniów klas V zwyciężył Dawid Albrecht przed Alanem Kolają i Adrianem Szczuką, a w klasyfikację klas VI wygrał Łukasz Kulik, przed Krystianem Mazurkiem – uczniowie Szkoły Podstawowej w Sitańcu. Zawody odbywały się na terenach zielonych zamojskiego osiedla Planty ze startem i metą przy Nowej Bramie Lubelskiej. Na kolejne zawody UKS Azymut zaprasza już w najbliższą sobotę tj. 25 maja. W tym dniu odbędą się dwa biegi: o godzinie 11.00 będzie można wziąć udział w biegu sprinterskim ze startem i metą przy Bramie Szczebrzeskiej w Zamościu, a o godzinie 15.00 w biegu średniodystansowym ze startem w Lipsku Polesiu. Więcej informacji o zawodach i działalności znajduje się na stronie internetowej organizatora www.azymutsiedliska.cba.pl. Zapraszamy.