Suchowiczteam z sukcesami

46

Uczniowski Klub Piłkarski Suchowiczteam Wólka Panieńska nie pozwala o sobie zapomnieć, odnotowując kolejne sukcesy zespołowe i indywidualne. 5 czerwca 2019 r. podczas finałów wojewódzkich Ludowych Zespołów Sportowych, Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka, młodziczki /2006-08/ zdobyły Mistrzostwo Województwa.

Zawody, w których wystąpiło 8 zespołów, rozegrano w Ludwinie koło Łęcznej. Nasze zawodniczki w drodze do ”złota” pokonały Legion Grabów Szl. 6:0 – po sześciu(!) golach Roksany Kozłowskiej z Wólki Wieprzeckiej, Omegę Stary Zamość 2:0, Dublera Opole Lub. 4:0, w półfinale Brzeźnicę Bychawską 1:0 i w finale ponownie – Dublera 1:0.
Królową Strzelczyń została Roksana Kozłowska z siedmioma trafieniami, a tytuł Najlepszej Bramkarki trafił do Wiktorii Ciurysek.
Jest to największy sukces zespołowy klubu z Wólki Panieńskiej w 2-letniej działalności, tym bardziej że zawodniczki Wojciecha Suchowicza będą reprezentować woj. lubelskie podczas finałów ogólnopolskich w Reńskiej Wsi koło Kędzierzyna-Koźla w dniach 5-6 lipca br.
Warto dodać, że kilka dni przed „złotem” w Ludwinie, dokładnie 1 czerwca 2019 r. w Wilkowie, podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego Młodziczek, organizowanych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej, Suchowiczteam zajął wysokie czwarte miejsce wśród szesnastu klubów województwa.
Najnowsze sukcesy indywidualne zamojskich zawodniczek to powołanie na konsultacje do kadry trampkarek LZPN aż trzech piłkarek: Roksany Kozłowskiej, Jagody Wróbel i Karoliny Bachanek – w której to reprezentacji na stałe ”zadomowiła” się już wcześniej bramkarka Wiktoria Ciurysek.
Skład „złotej” drużyny uzupełniają jeszcze: Aleksandra Bednarz, Maria Terlecka, Klaudia Kołcon, Jagoda Mączka, Martyna Nowosad, Marta Sierkowska oraz właściciel słynnej jatutowskiej Truskawkowej Areny, kierownik zespołu Marcin Siekierda.