Styczniowe wydarzenia zrealizowane przez Stowarzyszenie 28+

Od stycznia 2018 r. Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ realizuje cykl wydarzeń w ramach powierzonego nam przez Gminę Zamość zadania publicznego, pt.”Wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej poprzez wdrażanie programu pobudzania aktywności obywatelskiej”.

Już 6 stycznia wystartowały w sołectwach Gminy Zamość pierwsze z zaplanowanych wydarzenia świetlicowe i plenerowe, jak „Kolędowanie przy altance w Szopinku”, „Opłatek sołecki w Wólce Wieprzeckiej”, „Wspólne kolędowanie ulicami sołectwa Wólka Panieńska”, „Choinka dla dzieci w Szopinku”, „Spotkanie opłatkowe w Hubalach”, „Spotkanie Mikołajkowo-Opłatkowe w Wierzchowinach” oraz „Jasełka w Płoskiem”. Wszystkie spotkania miały charakter otwarty, a jego uczestnikami była lokalna społeczność Gminy Zamość. Zrealizowane wydarzenia kulturalne gromadziły zarówno dorosłych, jak i dzieci, aktywizując tym samym mieszkańców poszczególnych sołectw.

Agata Piwko – prezes Stowarzyszenia Kobiet 28+
Foto: GOK