Starty i obóz zawodników Azymutu

299

W dniach 28-31 lipca br. ponad 20-osobowa grupa zawodników UKS Azymut Siedliska uczestniczyła w Międzynarodowych Zawodach na Orientację „Limanowa Cup”. Zawody odbywały się na terenie Beskidu Wyspowego w okolicach miasteczka Limanowa. Aby wywalczyć miejsce na podium, w dość licznej obsadzie każdej z kategorii wiekowych, trzeba było udanie wystartować w trzech biegach o długościach od 2 do 8 kilometrów. Dojścia na start też były trudne, szczególnie podczas ostatniego etapu kiedy to kategorie od 12 do 50 lat musiały pokonać ponad 500 schodków. Najlepsze miejsca naszych zawodników: K10N: Nikola Malec miejsce IV; M10N: Wiktor Wałczuk- Piech miejsce VII, Daniel Bekier miejsce VI; M14: Szczepan Gilewski miejsce IV, Dawid Makowski miejsce VI, Jan Przegon miejsce X; M20: Jan Grosman miejsce VI, Karol Węgrzyn miejsce VII, Jakub Węgrzyn miejsce VIII; M21A: Patryk Niedźwiecki miejsce II.
Po podsumowaniu zawodów ta sama grupa wyjechała do miejscowości Żelazko koło Ogrodzieńca na 6-dniowy obóz sportowo-wypoczynkowy, aby zgłębiać tajniki radioorientacji i biegów na orientację. Był to też czas na zwiedzanie i podziwianie przepięknych krajobrazów Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz spacery po szlaku Orlich Gniazd. Wyjazd na zawody i obóz był dofinansowany z budżetu Gminy Zamość oraz z programu „Klub” Ministerstwa Sportu. Więcej informacji o zawodach i działalności klubu na stronie internetowej: www.azymutsiedliska.cba.pl.

KC