Spotkanie Wicewojewody Lubelskiego z rolnikami i hodowcami trzody chlewnej dotyczącej problematyki Afrykańskiego Pomoru Świń

141

Informujemy, że 11 marca 2019 r. (poniedziałek), godz. 9:00 w Zamojskim Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu (ul. Łukasińskiego 2E) odbędzie się spotkanie Wicewojewody Lubelskiego z rolnikami i hodowcami trzody chlewnej dotyczącej problematyki Afrykańskiego Pomoru Świń. Podczas spotkań omawiane są zasady bioasekuracji, programy pomocowe dla rolników oraz bieżąca sytuacja w zakresie występowania wirusa ASF wśród dzików na terenie województwa. W spotkaniach uczestniczą: Wicewojewoda Lubelski, Dyrektorzy Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, przedstawiciele służb weterynaryjnych oraz przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.