Moje pytanie dotyczy przynoszenia do przedszkola artykułów higienicznych…

718

Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy przynoszenia do przedszkola artykułów higienicznych. Na spotkaniu z rodzicami w dniu 7 września 2017r. w Szkole Podstawowej im. Edwarda Kasprzysiaka w Wysokiem (placówce, dla której Gmina Zamość jest organem prowadzącym) wychowawczyni czterolatków pani ……….. poprosiła rodziców o zakup mydła w płynie, ręczników papierowych i papieru toaletowego gdyż tych to artykułów brakuje w toalecie szkolnej. A w informacjach podanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie na stronie https://www.kuratorium.lublin.pl/ 29 sierpnia 2017r. w artykule “Co rodzic powinien wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018” czytamy: “Rodzic nie ma obowiązku przynoszenia do przedszkola artykułów higienicznych i biurowych. o te materiały powinien zadbać organ prowadzący”. I jak ma się ta informacja to tzw. “wyprawki przedszkolaka”, w której rodzic każdego dziecka ma zakupić ryzę papieru ksero?
Z poważaniem 10.09.2017r.

Witam.
Dziękuję za przekazanie informacji o tym co jest przekazywane Rodzicom w Szkole w Wysokiem. Taka sytuacja jest niedopuszczalna. DYREKTORZY Szkół wiedzą o moim stanowisku w tej sprawie. Przekazywałem Im to osobiście wielokrotnie. Budżet Gminy zapewnia finansowanie bieżących wydatków związanych z funkcjonowaniem Szkół. Sprawy organizacyjne należą do obowiązków Dyrektorów. Zajmiemy się problemem, który Pani zasygnalizowała w tej i innych Szkołach. Jeszcze raz dziękuję za przekazanie informacji i PRZEPRASZAM. Powinien to uczynić również Dyrektor Szkoły.

Pozdrawiam
Ryszard Gliwiński
16.09.2017 r.