Prestiżowe srebro na wojewódzkim „Pucharze Tymbarku”

143

Piłkarki klubu „Suchowiczteam Wólka Panieńska” wywalczyły drugie miejsce w wojewódzkich finałach Turnieju „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku. W pięciu meczach „Sreberka” strzeliły aż 32 gole, tracąc zaledwie 4 – to był najlepszy bilans bramkowy tych zawodów, co w dużej mierze drużyna zawdzięcza “Najlepszej Bramkarce” turnieju.

W pierwszy poniedziałek kwietnia (1.04.2019) w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się Finały Wojewódzkie XIX Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej ”Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii dziewcząt U-12. Po wygraniu eliminacji gminnych i powiatowych reprezentantem Powiatu Zamojskiego była drużyna Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Suchowiczteam Wólka Panieńska /Gmina Zamość/. Piłkarki z UKP zajęły drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrzowski. Uległy tylko Górnikowi Łęczna 0:2, który będzie reprezentować Województwo Lubelskie w finałach ogólnopolskich w Warszawie. Na lubelskie finały w Międzyrzecu Podl. przyjechały dziewczęce drużyny z 22 powiatów. W eliminacjach grupowych piłkarki Wojciecha Suchowicza pokonały 5 drużyn: Wierzchowiska /ubiegłoroczny zwycięzca/ 8:0, Piątkę Biała Podlaska 5:0, Włodawę 11:0, w ćwierćfinale Parczew 6:1 i w półfinale Modliborzyce /ubiegłoroczny wicemistrz/ 2:1 po rzucie karnym wykorzystanym przez Martę Sierkowską z Płoskiego. Zabrakło jedynie sposobu na pokonanie zwartej obrony rywalek z Górnika Łęczna, ale i tak tytuł “Najlepszej Bramkarki” turnieju organizatorzy przyznali Roksanie Kozłowskiej z Wólki Wieprzeckiej. UKP Suchowiczteam zanotował również najlepszy bilans bramkowy tych zawodów – 32 : 4. Zajęcie II miejsca w rozgrywkach wojewódzkich to największe drużynowe osiągnięcie klubu z Wólki Panieńskiej w dotychczasowej półtorarocznej działalności formalnej stowarzyszenia. W roku 2018 dziewczęta zajęły w tych rozgrywkach III miejsce.
Turniej „Z Podwórka na Stadion” o Puchar Tymbarku to największy pod względem organizacyjnym turniej w Europie. Jego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a Sponsorem Głównym firma Tymbark. Patronat Honorowy sprawuje Prezydent RP. Największym i jak dotąd niewyrównanym sukcesem mieszkańców z Gminy Zamość, biorących udział w tych rozgrywkach jest zdobycie w turnieju Mistrzostwa Polski przez Joannę Suchowicz z Wólki Panieńskiej, która w Finale Ogólnopolskim w 2011 roku wspólnie wywalczyła ten tytuł, grając w zespole UKS Dubler Opole Lub. – nagrodą wówczas był wyjazd do szkółki piłkarskiej klubu Ajax Amsterdam. Warto dodać, że jej starsza siostra, Katarzyna, w roku 2008 z zespołem LKS Wilki Wilków zdobyła tytuł wicemistrzowski.
Skład „Sreberek”: Jagoda Wróbel, Martyna Nowosad, Milena Skiba, Aleksandra Bednarz oraz Roksana Kozłowska /Wólka Wieprzecka/, Sara Sołtys /Wólka Panieńska/, Alicja Krępińska /Pniówek/, Oliwia Bzówka i Marta Sierkowska /Płoskie/. Kierownik drużyny: Marcin Siekierda.

UKP Suchowiczteam: WS