Powiatowe LZS podsumowało rok 2018

272

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zamościu w dniu 14 grudnia br. odbyło się Przedświąteczne Posiedzenie Plenum Rady Powiatowej i Miejskiej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu z udziałem sympatyków i sponsorów Zrzeszenia na Zamojszczyźnie. W trakcie spotkania podziękowania za wsparcie finansowe i rzeczowe przy organizacji imprez rekreacyjno-sportowych otrzymali sponsorzy, współpracujące media lokalne oraz współorganizatorzy wydarzeń sportowych w 2018 roku. Z naszej gminy podziękowania otrzymali: Jarosław Kalbarczyk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość, Mariola Głuchowska nauczycielka ze Szkoły Podstawowej Wólce Wieprzeckiej, Patryk Czerwieniec działacz LZS oraz Piotr Chabros prezes UKS Azymut Siedliska. Zrzeszenie podsumowało także współzawodnictwo sportowe dla szkół podstawowych, gimnazjów oraz gmin z terenu powiatu zamojskiego. Do punktacji współzawodnictwa zaliczany był udział szkół w zawodach organizowany przez Ludowe Zespoły Sportowe w Zamościu: Mistrzostwa Powiatu i Miasta Zamość LZS w Szachach, Warcabach 100-polowych, Tenisie Stołowym w Lekkiej Atletyce, Biegach Przełajowych, lidze piłki siatkowej oraz eliminacjach powiatowych w piłce nożnej dla chłopców i dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka. Wśród szkół podstawowych miejsce I uzyskała Szkoła Podstawowa w Wólce Wieprzeckiej otrzymując puchar, dyplom oraz nagrodę Starosty Powiatu Zamojskiego w postaci talonu na sprzęt sportowy. Takie same nagrody otrzymało Gimnazjum w Sitańcu za zajęcie III miejsce w klasyfikacji gimnazjów. Dzięki aktywności gminnych szkół (SP Wólka Wieprzecka, SP Płoskie, SP Borowina Sitaniecka, SP Pniówek, SP Lipsko, SP Sitaniec, SP Kalinowice) po raz kolejny klasyfikację gmin wygrywa Gmina Zamość. Na zakończenie spotkania uczestnicy pod przewodnictwem księdza Piotra Szeptucha duszpasterza sportowców wysłuchali wigilijnej ewangelii o Bożym Narodzeniu, podzielili się opłatkiem i złożyli świąteczno-noworoczne życzenia.

KC