Pomoc dla ptaków

142

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Białowoli zaangażowali się w akcję pomocy ptakom. Powstały m.in. karmniki i budki lęgowe.

Zimą nasi mniejsi przyjaciele potrzebują opieki i pomocy, a w szczególności pokarmu i miejsca by się schronić. Z tego względu, w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w roku szkolnym 2018, uczniowie zrobili karmniki dla ptaków i budki lęgowe, które przekazano do Ośrodka Ostoya Roztocze w Kawęczynku. Ośrodek współpracuje z Fundacją Hotele Polskie Dzieciom i umieszczone tam karmniki będą atrakcją dla dzieci autystycznych przebywających tam na turnusach rehabilitacyjnych. Ponadto, nasi najmłodsi uczniowie przez okres jesienno-zimowy dbają o ptaki odwiedzające teren szkoły – regularnie je dokarmiają, przez co pomagają im przetrwać ten trudny okres.

Zespół redakcyjny SP Białowola