Pomagamy – kawiarenka dla hospicjum w szkole w Pniówku

136

W dniach od 24 do 26 października bieżącego roku w naszej szkole miała miejsce szkolna kawiarenka ciast, zorganizowana na rzecz pacjentów pobliskiego hospicjum „Santa Galla” w Łabuńkach Pierwszych. Akcję przeprowadzono w ramach kampanii hospicyjnej „Pola nadziei”. Wolontariusze z klasy IV, V i VI sprzedawali ciasto na wszystkich przerwach międzylekcyjnych. Upieczone przez rodziców smakołyki rozchodziły się w zawrotnym tempie. Każdego kolejnego dnia trwania kawiarenki ustawiały się długie kolejki amatorów słodkości. Największą popularnością cieszyły się tym razem babeczki powszechnie zwane też muffinkami. Po zakończeniu sprzedaży wyznaczeni uczniowie przeliczyli uzbieraną kwotę. Dochód wyniósł: 422zł i 73gr. Kwota ta w całości została wpłacona na hospicyjne konto i ma być przeznaczona na zakup materiałów opatrunków dla pacjentów hospicjum. Warto dodać, że w organizację akcji zaangażował się Samorząd Uczniowski, który wykonał plakat promujący to przedsięwzięcie. Nad całym przebiegiem kawiarenki czuwała pani Dorota Wybranowska, która pełni funkcję opiekuna Szkolnej Grupy Wolontaryjnej. Jednak szczególne podziękowania należą się rodzicom naszych uczniów, którzy, jak zwykle nie zawiedli i w odpowiedzi na naszą prośbę dostarczyli do szkoły swoje wypieki.
Dorota Wybranowska