Pod „Skrzydłami Aniołów”

153

W dniu 14 lutego br., w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom XIII-tej Edycji Konkursu Plastycznego ,,Anioły, Aniołki, Aniołeczki” (pod patronatem Wójta Gminy Zamość Pana Ryszarda Gliwińskiego). Podsumowanie połączone zostało z wystawą pokonkursową prac. Obecnością swoją zaszczycili licznie zgromadzeni uczestnicy, opiekunowie, rodzice. Niespodziankę w ten walentynkowy dzień przygotował Narodowy Bank Polski – z inicjatywy tej instytucji zgromadzeni w gmachu biblioteki mieli okazję poznać ciekawe wątki z aniołem w roli głównej. Wykład „Anioły w nominałach i banknotach” poprowadził Główny Specjalista NBP Pan Marek Momot, który w imieniu oddziału lubelskiego NBP przekazał cenne nagrody na ręce osób zajmujących pierwsze miejsca w ww. konkursie. I tak grono najbardziej docenionych uczestników, których anioły bezkonkurencyjnie zachwyciły tegoroczną komisję, otrzymało monetę z konnym wizerunkiem króla Władysława Jagiełły na tle łuku zabytkowej Kaplicy Trójcy Świętej Zamku Lubelskiego. Nagroda tym bardziej trafiona, że postać galopującego władcy hamuje właśnie przed aniołem wkładającym mu na głowę koronę. My ze swojej strony jeszcze raz na forum serdecznie dziękujemy Dyrektor NBP Oddział w Lublinie – Pani Ilonie Skibińskiej – Fabrowskiej i obecnemu Panu Markowi za wkład w organizację tegorocznej uroczystości pod „skrzydłami ANIOŁÓW”. Dziękujemy również szanownej komisji konkursowej: Paniom Bożenie Gomułce i Władysławie Łyś oraz Panu Robertowi Gomułce za poświęcony czas, pracę i odwagę (gdyż ocena i wybór kilku prac z blisko 500-set zdecydowanie wymaga zachowania zimnej krwi ). Dziękujemy opiekunom i wszystkim uczestnikom oraz GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM XIII-tej Edycji Konkursu „ANIOŁY, ANIOŁKI, ANIOŁECZKI”. A tegoroczne nagrody powędrowały do:
Kategoria – przedszkole (wiek: 3 – 5-latki)
I miejsce: Zuzanna Lichota (Kalinowice), Wojciech Kożuch (Kalinowice), Kacper Tomaszewski (Żdanów)
II miejsce: Paulina Pasieczna (Kalinowice), Gabriela Kawałko (Kalinowice), Rafał Buczek (Żdanów)
III miejsce: Miłosz Tur (Płoskie), Maja Komisarczuk (Kalinowice), Marcelina Lipiec (Żdanów)
Wyróżnienia: Dominika Popik (Lipsko), Natalia Furgała (Kalinowice), Adam Halinowski (Płoskie), Miłosz Sobczuk (Kalinowice), Sandra Korneluk (Mokre), Paweł Mazur (Kalinowice), Gabriel Bielak (Mokre), Marta Panasiewicz (Kalinowice), Hanna Wyszyńska (Kalinowice), Hanna Szust (Kalinowice), Martyna Naworol (Pniówek), Klaudia Drozd (Żdanów), Michalina Teterycz (Kalinowice), Antonina Drozd (Żdanów), Oliwier Jachymczyk (Kalinowice), Lena Blicharz (Kalinowice), Przemysław Ścibak (Lipsko), Agata Szponar (Żdanów), Weronika Czerniak (Żdanów).

Kategoria – przedszkole, kl. 0 (wiek: 6-latki)
I miejsce: Emilka Krupa (Płoskie), Hania Michałkiewicz (Kalinowice), Julia Ćwik (Pniówek)
II miejsce: Maksymilian Malec (Płoskie), Emilia Radziszewska (Kalinowice), Dawid Bidiuk (Żdanów)
III miejsce: Paulina Sołtys (Płoskie), Maciej Górski (Kalinowice), Natalia Greszta (Żdanów)
Wyróżnienia: Hubert Rybak (Wólka Wieprzecka), Antoni Halinowski (Płoskie), Katarzyna Słotwińska (Kalinowice), Anita Feliksiak (Płoskie), Maja Gontarz (Kalinowice), Julia Grzybek (Kalinowice), Oskar Magdziak (Płoskie), Alicja Strzelecka (Kalinowice), Adam Zawiślak (Kalinowice), Nikodem Kołodziejczuk (Kalinowice), Julia Bober (Żdanów), Tymoteusz Nowosad (Żdanów), Oliwia Struk (Żdanów), Filip Pawelec (Żdanów), Karolina Bondyra (Żdanów), Patryk Dymski (Lipsko), Makary Terlecki (Żdanów), Magdalena Wołoch (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni).

Kategoria kl. I – III
I miejsce: Dawid Artymiak (Wólka Wieprzecka), Patrycja Dziduch (Żdanów), Justyna Zawiślak (Młodzieżowy Dom Kultury)
II miejsce: Magdalena Cisak (Kalinowice), Emilka Michałkiewicz (Kalinowice), Emilia Buczak (Młodzieżowy Dom Kultury), Valentina Koliner (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Gabrysia Łoza (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni)
III miejsce: Mikołaj Tur (Płoskie), Amelia Sierak (Mokre), Hanna Kudła (Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK), Kinga Trych (Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK)
Wyróżnienia: Amelia Wojewódka (Żdanów), Wojciech Sokołowski (Żdanów), Antoni Bartoń (Wysokie), Karolina Sokolińska (Lipsko), Klaudia Bednarz (Wólka Wieprzecka), Mateusz Cioś (Płoskie), Aleksander Załoga (Kalinowice), Zosia Kwiatkowska (Kalinowice), Zuzanna Gałan (Kalinowice), Izabela Kołtun (Kalinowice), Kamil Moskwa (Kalinowice), Michalina Grzywna (Kalinowice), Julia Fedoczyńska (Wysokie), Marcel Dołba (Zawada), Zuzanna Małysz (Mokre), Ania Kułakowska (Mokre), Judyta Pawelczyk (Młodzieżowy Dom Kultury), Szymon Włoch (Pniówek), Natalia Filipiuk (Wólka Wieprzecka), Magdalena Kudyk (Pniówek), Zuzanna Kukiełka (Pniówek), Emilia Wielgusiak (Młodzieżowy Dom Kultury), Wiktoria Kudyk (Młodzieżowy Dom Kultury), Lena Brodaczewska (Młodzieżowy Dom Kultury), Klaudia Puhacz (Pniówek), Julia Krupicka (Młodzieżowy Dom Kultury), Kacper Kowalik (Wysokie).

Kategoria kl. IV – VI
I miejsce: Szymon Artymiak (Wólka Wieprzecka), Julia Hasiak (Kalinowice), Julia Burda (Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK)
II miejsce: Julia Rybak (Wólka Wieprzecka), Kacper Siekierda (Kalinowice), Amelia Buczak (Młodzieżowy Dom Kultury)
III miejsce: Amelia Palonka (Żdanów), Iga Najda (Kalinowice), Karolina Michońska (Pniówek), Magdalena Borowiec (Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK)
Wyróżnienia: Helena Hojda (Borowina Sitaniecka), Oliwia Lenczewska (Białowola), Weronika Sędłak (Borowina Sitaniecka), Kacper Goleń (Borowina Sitaniecka), Amelia Lachawiec (Borowina Sitaniecka), Karol Mazur (Wysokie), Szymon Sokołowski (Kalinowice), Gabriela Wolanin (Wólka Wieprzecka), Ola Bajak (Białowola), Zofia Grela (Kalinowice), Ola Grzybek (Kalinowice), Gabrysia Kopiec (Kalinowice), Natalia Gorzkowska (Kalinowice), Mikołaj Pitwała (Mokre), Filip Pawelec (Wysokie), Marta Sierkowska (Płoskie), Julia Małyszko (Kalinowice), Karolina Ścibor (Wysokie), Anna Jabłońska (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Wiktoria Gil (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Wiktoria Madej (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Oliwia Jasiel (Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK), Judyta Kuduk (Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK), Julia Gajewska (Młodzieżowy Dom Kultury), Paulina Suszek (Młodzieżowy Dom Kultury), Kinga Konarska (Młodzieżowy Dom Kultury), Natalia Kuśnierz (Młodzieżowy Dom Kultury), Lena Mnich (Żdanów), Piotr Szpindor (Pniówek), Zofia Ziemińska (Pniówek), Weronika Kudyk (Pniówek), Magdalena Krawczuk (Młodzieżowy Dom Kultury), Milena Kuźma (Żdanów), Kornelia Typek (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Lena Wołoch (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni).

Kategoria kl. VII – VIII, GIMNAZJUM, LO
I miejsce: Klaudia Pliżga (Zamość), Kornelia Gajewska (Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni)
II miejsce: Edyta Cioś (Płoskie), Alicja Łaszkiewicz (Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK)
III miejsce: Gracjan Grątkowski (Borowina Sitaniecka), Gabriela Muzyczuk (Młodzieżowy Dom Kultury)
Wyróżnienia: Dominik Palonka (Żdanów), Agnieszka Karabin (Zamość), Dominika Bodys (Zamość), Ewa Burdzy (Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK), Justyna Korneluk (Osiedlowy Dom Kultury OKRĄGLAK).

Kategoria RODZINNE
I miejsce: Maja Dubel z mamą (Zamość)
II miejsce: Kacper Kawałko z mamą (Kalinowice)
III miejsce: Wojciech Kożuch z mamą (Kalinowice)
Wyróżnienia: Zuzanna Lichota z mamą (Wólka Wieprzecka), Mateusz Cioś z mamą (Płoskie)

Kategoria DOROŚLI
I miejsce: Edyta Zając (Zamość)
II miejsce: Teresa Rypulak (Mokre)
III miejsce: Małgorzata Wołoszyn (Wysokie), Anna Zgnilec (Zawada)

(oprac. bibliotekarz Anna Dubel)