Pieszo na spotkanie z Mikołajem

274

Pomimo deszczu, śniegu i wiatru ponad 300 turystów z terenu gminy Zamość uczestniczyło w X Rajdzie Pieszym z Mikołajem. Rajd odbywał się w dniach 6-8 grudnia br., a uczestnicy mieli do przejścia trasy od 6 do 8 kilometrów z Bliżowa przez Wojdę do miejscowości Wierzchowiny. Na mecie rajdu usytuowanej w miejscowej świetlicy, zmęczonych i zmoczonych turystów witał św. Mikołaj, a gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich zapraszały na gorącą herbatę i poczęstunek. W rajdzie wzięli udział: uczniowie klas I-IV z Kalinowic, Pniówka i Wólki Wieprzeckiej; uczniowie klas V-VIII z Borowiny Stanieckiej, Pniówka, Wólki Wieprzeckiej oraz z Sitańca i Kalinowice oraz dorośli mieszkańcy: Bortatycz, Mokrego, Hubal, Wierzchowin, Zarzecza, Płoskiego, Sitanca, Wysokiego i Zawady. Organizatorem turystycznego spotkania z Mikołajem był Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość.

GOK: KC