Piękna Polska w SP Płoskie

166

Wystawa o Polsce, biesiada patriotyczna, śpiewanie polskich pieśni, tańczenie krakowiaka i poloneza – to tylko niektóre działania małych wychowanków szkoły w Płoskiem w ramach Międzynarodowego Projektu „Piękna nasza Polska cała”.

Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczestniczyła w Międzynarodowym Projekcie, pt. „Piękna nasza Polska cała”. W projekcie uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy I-III pod kierunkiem nauczycieli Katarzyny Borys, Ireny Tałanda, Renaty Wojda oraz Magdaleny Kowalik. W ramach tego programu realizowano zadania, które miały na celu uczcić obchody odzyskania niepodległości. Zadania, które udało nam się wykonać to m.in. przygotowanie wystawy w holu szkoły o pięknie naszego kraju, zorganizowanie „Biesiady patriotycznej”, na której odśpiewano hymn, wyrecytowano wiersze o miłości do ojczyzny, wystawiono krótką inscenizację o Polsce, śpiewano piosenki patriotyczne, tańczono krakowiaka i poloneza. Ponadto, w ramach projektu został ogłoszony konkurs plastyczny „Moja mała Ojczyzna”, dzięki któremu dzieci poznawały różne zabawy ludowe. Wysyłano również kartki do Bohaterów. Dzieci wzięły udział także w pokazie mody patriotycznej oraz turniejach „Biało-czerwony” i wiedzy o Polsce. Wszystkie podjęte działania przybliżyły dzieciom ważne wydarzenie, jakie miało miejsce w 2018 roku, i dały im możliwość czynnego udziału w obchodach tak wielkiego polskiego święta rocznicowego.

Zespół redakcyjny SP Płoskie