Otwarte serca szkoły w Żdanowie

193

Wolontariusze ze szkoły w Żdanowie zorganizowali świąteczną paczkę dla starszej Pani, samotnej mieszkanki Gminy Zamość, Pani Feliksy.

Boże Narodzenie, to szczególny czas dawania bliskim miłości, czas dzielenia się dobrem i radością. W tym szczególnym okresie wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żdanowie nie zapomnieli o osobach samotnych i starszych, dlatego zorganizowali świąteczną paczkę dla starszej, mieszkającej samotnie, mieszkanki Gminy Zamość – Pani Feliksy.

Do akcji przyłączyli się uczniowie i nauczyciele szkoły. Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza: Łukasz Burcon, Weronika Gontarz, Angelika Jakowicki, Kamila Pawlak, Julia Ożga, Weronika Wawręty, Natalia Wojewódka i Paulina Żołopa, wraz z opiekunkami koła: Moniką Łasochą i Moniką Czerniak, odwiedzili starszą Panią i zawieźli paczkę z żywnością oraz żywą choinkę. Świąteczny nastrój podkreśliło wspólne ubieranie choinki, przystrojenie świątecznego stołu i radosny śpiew kolęd. Najważniejsza tego dnia nie była pomoc materialna, ale niezapomniane emocje, wzruszenia i uśmiech obdarowanej osoby. Świadomość, że obcy ludzie chcą bezinteresownie pomóc oraz szczere łzy wzruszenia były najlepszym dowodem na to, że warto pomagać.

Ta wizyta nie tylko sprawiła radość Pani Feliksie, ale była także niezwykłą lekcją dla uczniów, którzy utwierdzili się z przekonaniu, jak ważna jest empatia, szacunek do drugiego człowieka, troska o słabych i chorych.

Zespół redakcyjny SP Żdanów