Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodziczek o Puchar Burmistrza Opola Lubelskiego

103

2 marca 2019 r. w Opolu Lubelskim odbył się Ogólnopolski Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodziczek o Puchar Burmistrza Opola Lub. z udziałem zespołów z czterech województw – lubelskiego (Sparta Biłgoraj, Dubler Opole Lub., Legion Grabów, Perły Lublin i UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska), mazowieckiego (LUKS Sportowa Czwórka Radom), łódzkiego (Dargfil Tomaszów Maz.), małopolskiego (Tarnovia Tarnów). W finale zawodów, po zwycięstwach w rozgrywkach grupowych, spotkały się zawodniczki mistrza województwa mazowieckiego, Czwórki Radom, z UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska. W bardzo emocjonującym meczu, pełnym zaangażowania z obu stron, stojącym na wysokim poziomie, bramki padły dopiero w rzutach karnych – lepszymi okazały się młodziczki Suchowiczteam. Jest to duży sukces dla młodych adeptek piłki nożnej Wojciecha Suchowicza, zwłaszcza że w turnieju wzięły udział zespoły z czołówki w/w województw. W rezultacie okazało się, że miejsce na podium wywalczyły sobie dwie drużyny z Lubelszczyzny – trzecie miejsce zajęła Sparta Biłgoraj po zwycięstwie nad Tarnovią.
W drodze do ”złota” młodziczki Suchowiczteam zanotował następujące wyniki: -Legion 4:0, -Dargfil 0:0, -Tarnovia 3:1, -Dubler 1:0, -Sparta 1:0, -Czwórka 0:0 i karne 4:3. Tytuł “Najlepszej Zawodniczki Turnieju” zdobyła Jagoda Wróbel.
Zwycięski skład: Wiktoria Ciurysek, Aleksandra Bednarz, Maria Terlecka, Martyna Nowosad, Karolina Bachanek, Klaudia Kołcon, Milena Skiba, Jagoda Wróbel, Marta Sierkowska, Alicja Krępińska, Zuzanna Bednarska.

na podstawie relacji Wojciecha Suchowicza
foto: UKP Suchowiczteam