Na jesieni organizowane jest Sprzątanie Świata…

Witam Panie Wójcie

Na jesieni organizowane jest Sprzątanie Świata, ale z praktyki widzę ,że najwięcej śmieci leżących w terenie widocznych jest na wiosnę. Czy Gmina planuje sprzątanie śmieci które są przy drogach gminnych .Ja przy swojej posesji teren gminny ( przy drodze ) sprzątam i koszę sam ale jest dużo takich miejsc gdzie widać ,że nikt tam dawno nie sprzątał.

Mieszkaniec z Płoskiego

13.02.2019r.

Witam i dziękuję za kolejny kontakt e-mail.

Każdego roku w okresie wiosennym organizujemy akcję sprzątania tego co Polacy pozostawiają na drogach. Realizujemy to siłami Gminnego Zakładu Obsługi Komunalnej. Od miesiąca kwietnia zatrudniamy około 20 osób w ramach specjalnego programu realizowanego w porozumieniu z Powiatowym Urzędem Pracy. Pracują One po 8 godzin tygodniowo a Ich celem jest właśnie utrzymanie czystości przy drogach. Na najbliższej sesji Sołtysów Gminy Zamość (25 marca) zaproponuję Im wspólną organizację AKCJI SPRZĄTANIA GMINY. Dla Mieszkańców którzy chcieliby w akcji brać udział zabezpieczylibyśmy worki na śmieci i rękawice oraz oczywiście odbiór tego co zostanie zebrane. Wiem, że takie akcje organizują np. Sołtys Białobrzeg i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Pozdrawiam i przepraszam za nieco późną odpowiedź.

Ryszard Gliwiński 16.03.2019r