Na jakim etapie realizacji jest wykonanie Uchwały Zebrania Wiejskiego w Siedlikach?

291

PYTANIE:
Dzień Dobry. Chciałbym zapytać na jakim etapie realizacji jest wykonanie Uchwały Zebrania Wiejskiego w Siedlikach w zakresie zadania z Funduszu Sołeckiego.Dziękuję.
13.12.2018 r.

ODPOWIEDŹ
Witam i dziękuję za e-mail. W realizacji zadań Funduszu Sołeckiego Siedlisk w 2018 roku napotkaliśmy nie planowany (bo dotąd nie istniał) problem. Otóż, Rejonowy Zakład Energetyczny PGE Dystrybucja w Zamościu zmienił swoje stanowisko ws. wymiany lamp oświetleniowych zlokalizowanych na Ich sieciach. W przekazanych nam warunkach wskazano potrzebę przekazania lamp po wymianie na majątek Zakładu. Nie mogę na to wyrazić zgody i tak też odpisałem. Rozmowa z Panem Dyrektorem poskutkowała wystąpieniem Zakładu w Zamościu na piśmie do Lublina o zgodę na podwieszenie nowej gminnej sieci na słupach Zakładu. Czekamy na odpowiedź, wierząc, że większa „awantura” w tym zakresie nie będzie potrzebna. Oświetlenie uliczne jest zadaniem własnym Gminy, płacimy ze energię i konserwację, płacimy Zakładowi czynsz dzierżawny za słupy, na których wiszą stare lampy, chcemy wyprowadzać ze stacji TRAFO szafki sterujące oświetlenia. Nie widzę powodów do blokady naszych zamiarów. Cóż – to problemy ze „starymi sieciami oświetlenia ulicznego” – wszyscy uważają się za ich właścicieli. Identyczna sytuacja jest w tym roku w Mokrem (też Fundusz Sołecki). Co ze środkami Funduszu Sołeckiego tego roku? Wykorzystamy je w pełni. Opłacimy projekt budowlany nowej sieci oświetleniowej w Siedliskach (Kolonia) – od skrzyżowania do końca zabudowy – 21 słupów o wysokości 8 m, lampy Led 72 WAT, sieć kablowa w pasie drogi powiatowej, szafa sterująca poza stacją TRAFO. Kupimy materiał niezbędny do realizacji zadania w 2019 r. Sieć wykonamy w przyszłym roku siłami własnymi Gminnego Zakładu Obsługi Komunalnej Gminy Zamość. Jeśli pozostaną jeszcze jakieś wolne pieniądze z Funduszu tego roku, to zakupimy lampy do wymiany w przyszłym roku na istniejącej sieci (po zawarciu uzgodnień z Zakładem).
Pozdrawiam, życząc radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Wójt Ryszard Gliwiński, 13.12.2018 r.