Mistrzowie warcab

110

16 marca br., w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość w Wysokiem, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zamojskiego i Miasta Zamość w Warcabach 100-polowych. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim. Każdy z zawodników miał do rozegrania 7 partii w czasie 7,5 minuty. Spośród zawodników z terenu gminy Zamość miejsca na podium w swoich kategoriach wywalczyli: kategoria chłopcy klasa I-III: Dawid Bekier z Płoskiego – miejsce I; dziewczęta klasa IV-VI szkoły podstawowe: Oliwia Kliza z Borowiny Sitanieckiej – miejsce I, Karolina Sokal z Sitańca – miejsce II, Magdalena Miętkiewicz z Borowiny Sitanieckiej – miejsce III; chłopcy klasa IV-VI: Marcin Mnich z Sitańca – miejsce I, Dawid Pióro z Borowiny Sitanieckiej – miejsce II; dziewczęta klasa VII-VIII i III gimnazjum: Maja Kudyk z Lipska – miejsce I, Monika Bekier z Płoskiego – miejsce II; chłopcy klasa VII-VIII i III gimnazjum: Kamil Rabiega z Borowiny Sitanieckiej – miejsce II, Jakub Kardasz z Borowiny Sitanieckiej – miejsce III; w kategorii seniorek zwyciężyła Dorota Czarny z Borowiny Sitanieckiej, a w kategorii seniorów miejsce I wywalczył Marian Marciniewicz z UKS Azymut, natomiast miejsce III zajął Zygmunt Łyszcz z Mokrego. W klasyfikacji szkół zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Borowinie Sitanieckiej przed SP Sitno i SP Sitaniec.
Organizatorem mistrzostw było Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu.