Mistrzostwa Świata w Radioorientacji Sportowej

186

W dniach 2-8 września 2018 roku w Korei Południowej koło miejscowości Socho odbywały się 19. Mistrzostwa Świata w Radioorientacji Sportowej. W zawodach brało udział ponad 400 zawodników z około 30 państw z 4 kontynentów. Teren zawodów był bardzo wymagający, ciężko przebieżny las, liczne góry, ryżowe pola, wioski w środku lasu, duża ilość linii wysokiego napięcia oraz wysoka temperatura i wilgotność powietrza potęgowały trudność tej imprezy, robiąc z nich jedne z najbardziej ekstremalnych mistrzostw. W reprezentacji naszego kraju w grupie seniorów wystąpili także zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Azymut” Siedliska osiągając następujące miejsca: Patryk Niedźwiecki 3 razy uplasował się w czołowej 10 na świecie, w konkurencji foxoring był 10, w sprincie zajął miejsce 9, a w konkurencji klasyk na paśmie UKF zajął miejsce 6 tracąc do medalu jedynie 2 minuty i 30 sekund; Jan Grosman w konkurencji foxoring był 18, klasyk na paśmie KF zakończył na miejscu 17, a w konkurencji sprint zajął miejsce 13. Więcej informacji o zawodach znajduje się na stronie internetowej klubu www.azymutsiedliska.cba.pl.