Mistrzostwa Europy w Foxoringu

279

W dniach 12-14 października br. na terenie gminy Zamość, gościliśmy ponad 130 uczestników Mistrzostw Europy Europejskiej Federacji Radioorientacji Sportowej w Foxoringu. Zawody odbywały się w lasach okolic Mokrego, Lipska Polesia i Wólki Wieprzeckiej, a wzięli w nich udział zawodnicy z Ukrainy, Mołdawii, Słowacji i Polski. Bazą mistrzostw była Szkoła Podstawowa w Płoskiem, gdzie w niedzielę, w ostatni dzień zawodów odbyło się uroczyste podsumowanie z udziałem władz samorządowych Gminy Zamość. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Azymut” Siedliska przy współpracy: Gminy Zamość, SP w Płoskiem oraz Klubu Łączności SP8 KEA w Zamościu. Osiągnięcia zawodników UKS „Azymut”w poszczególnych konkurencjach i kategoriach: foxoring sprint, pasmo 144 MHz: K12: Ewelina Bożek – miejsce II, Karolina Sokal – miejsce III, Marta Sierkowska – miejsce IV, Zuzanna Mielko – miejsce V; M12: Wiktor Wałczuk-Piech – miejsce II, Jakub Kardasz – miejsce III, Daniel Bekier – miejsce IV; M16: Dawid Makowski – miejsce VI;Szczepan Gilewski – miejsce IV; M21: Patryk Niedźwiecki – miejsce III, Szymon Kłoczek – miejsce VIII; K16: Weronika Stankiewicz – miejsce IV, Sandra Niedźwiecka – miejsce V; klasyk 144 MHz: K16:Weronika Stankiewicz – miejsce IV, K19: Ewelina Piela – miejsce VII; M16: Dawid Makowski – miejsce IX; M21: Partyk Niedźwiecki – miejsce VII, Jan Grosman – miejsce X; foxoring 3,5 MHz: K16: Sandra Niedźwiecka – miejsce II, Weronika Stankiewicz – miejsce III; K19: Joanna Banach – miejsce VIII; K21: Lena Lekan – miejsce VI; M21: Jan Grosman – miejsce VI, Szymon Kłoczek – miejsce VIII. W zawodach towarzyszących dla najmłodszych zawodników UKS Azymut, w biegu na orientację najlepsze wyniki osiągnęli: kategoria chłopców i dziewcząt do 10 lat: I miejsce – Zuzanna Mielko, II miejsce Jakub Kiersztyn, III miejsce – Hanna Grosman; dziewczęta do 12 lat: I miejsce – Ewelina Bożek, Marta Sierkowska; II miejsce – Karolina Sokal; chłopcy do lat 12: I miejsce – Jakub Kardasz, II miejsce – Krzysztof Przegon; w kategorii chłopców do 14 lat zwyciężył Kamil Rabiega, a w kategorii open Anna Grosman. Więcej wyników i zdjęć z zawodów znajduje się na stronie internetowej www.azymutsiedliska.cba.pl.

KC na podstawie materiałów i zdjęć przesłanych przez UKS Azymut Siedliska