Mikołaj w „Zielonej Szkole” w Siedliskach

203

Świetlicę w Siedliskach odwiedził św. Mikołaj. W dniu 7.12.2018 r. dzieciom, uczestniczącym w zajęciach świetlicowych w „Zielonej Szkole”, Mikołaj przyniósł drobne prezenty.

Na wcześniejszych zajęciach świetlicowych w Siedliskach Panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich napisały wspólnie z dziećmi list do św. Mikołaja z prośbą, aby odwiedził …„Zieloną Szkołę” w Siedliskach. Faktycznie, budynek świetlicy jest zielony, od kilku miesięcy odbywają się tu zajęcia cykliczne, jak w szkole, może właśnie dlatego świetlica wiejska w Siedliskach otrzymała od dzieci miano „Zielonej Szkoły”.

I stało się! W piątek, 7 grudnia, w „Zielonej Szkole” pojawił się Mikołaj. Zastał przy pracy ok. 30 dzieci. Dla każdego miał drobny prezencik. Akurat tego dnia dzieci wykonywały wyklejanki wizerunku zimowego bałwanka. Wizyta Mikołaja zmobilizowała również Panie z KGW, które błyskawicznie zorganizowały dla wszystkich słodycze i ciasto. Humor, zabawa, radość dzieci – to były swoiste podziękowania dla zaangażowania Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które tak aktywnie pomagają umilić dziecięce spotkania świetlicowe w Siedliskach. Na koniec dnia
z Mikołajem padło dziecięce pytanie: kiedy będą następne zajęcia w „Zielonej Szkole”?

GOK na podstawie relacji tekstowej KGW Siedliska

Foto: kronika KGW Siedliska