Krwiodawcy i pieczone ziemniaki

232

Zgodnie z tradycją Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy Zamość zwołał swoich klubowiczów na kolejne jesienne doroczne spotkanie integracyjne. W tym roku krwiodawców zaproszono 5 października do Wólki Wieprzeckiej, a konkretnie do jednej z tamtejszych stadnin.

Dzięki gościnności gospodarzy, klubowicza Edwarda Wasila oraz Mariusza Wasila, ponad 60-osobowa grupa osób, związanych z ideą krwiodawstwa w Gminie Zamość, spotkała się w stadninie koni „Rozalia”. To magiczne i nader urokliwe miejsce zawdzięcza swój niepowtarzalny klimat lasom pobliskiego Roztoczańskiego Parku Narodowego. Miejsce okazało się idealne na tego typu towarzyskie spotkania, zwłaszcza że gospodarze zapewnili grupie dodatkowe atrakcje. Jak przystało na stadninę koni, „Rozalia” zaprosiła klubowiczów na wozy i ruszyła wycieczka bryczkami konnymi po sielankowej okolicy Wólki Wieprzeckiej. Nie brakuje tu malowniczych zakątków roztoczańskiej przyrody, o czym mogli się przekonać uczestnicy tej konnej jazdy. Kolejnym punktem spotkania krwiodawców w „Rozalii” było ognisko i pieczenie tytułowych ziemniaków. Te pierwsze dni jesieni przyniosły ciepłą słoneczną pogodę, dzięki której chwile przy ogniu i rozmowy pod chmurką na długo zapadną uczestnikom spotkania w pamięci. Oprócz jesiennych pieczonych ziemniaków prosto z paleniska klubowicze mogli skosztować przepyszny ciepły bigos – specjalność Koła Chłopa z pobliskiego Skaraszowa.
To był fantastyczny czas spędzony we wspólnym gronie osób, dla których krwiodawstwo stało się stałym elementem życia. Serdeczne podziękowania należą się Edwardowi i Mariuszowi Wasil za gościnę i udostępnienie tego magicznego miejsca, a także panom z Koła Chłopa w Skaraszowie za poczęstunek. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.

Zarząd Klubu HDK przy UGZ