Inspiracje wiosenno-wielkanocne

185

Wielkanoc jest okresem przepełnionym radością i od najmłodszych lat kojarzy nam się
z głęboką tradycją i wzniosłą atmosferą. Wraz z nią wita nas wiosna, słońce spędza z nami coraz więcej chwil. Mimo że święta wielkanocne są w tym roku dopiero w drugiej połowie kwietnia, czas tworzenia dekoracji już się zaczął. Właśnie z tej okazji 22 marca 2019 roku
w Szkole Podstawowej w Lipsku gościły panie ze Stowarzyszenia Kobiet na rzecz promocji
i rozwoju środowisk lokalnych 28+ i prowadziły dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów wielkanocne warsztaty plastyczne. W trakcie zajęć zostały pokazane różne techniki zdobienia styropianowych jajek z wykorzystaniem kleju, sznurka jutowego, włóczki i wstążki satynowej. Dzieci pod opieką pań: Agaty Piwko, Darii Burcon i Jolanty Zakrzewskiej oraz nauczycieli samodzielnie tworzyły kompozycje wiosenno-wielkanocne. W każdej z tych prac można było dostrzec coś ciekawego, bo to dzieła wykonane ręcznie, z sercem i wielkim zapałem. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą. Warsztaty wielkanocne to nowoczesna forma konfrontacji najmłodszych z tradycją zdobienia jajek
i świetna okazja do rozwinięcia artystycznych skrzydeł. Zajęcia zakończyły się wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Zespół redakcyjny SP w Lipsku