Gminne Biegi Przełajowe – II edycja

W dniu 6 listopada br. na trasach biegowych przy świetlicy wiejskiej sołectwa Skaraszów odbyła się II edycja Gminnych Biegów Przełajowych pod Patronatem Wójta Gminy Zamość. W zawodach wystartowało około 300 zawodniczek i zawodników reprezentujących 11 szkół podstawowych i 4 gimnazja z terenu Gminy Zamość. Zawodnicy za zajęcie miejsc I–VI otrzymywali dyplomy za miejsca I-III medale, a wszyscy uczestnicy po biegu gorącą herbatę i poczęstunek. Zawody otworzył Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński. Zawodnicy i zawodnicy z klas I-III szkół podstawowych ścigali się na dystansie 300 metrów, pozostali na dystansie 600 m. Po zakończeniu biegów odbyło się podsumowanie klasyfikacji w kategoriach szkół podstawowych i gimnazjów za dwie edycje biegów. Wśród szkół podstawowych wygrał Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Kalinowicach, miejsce drugie wywalczyła Szkoła Podstawowa w Wólce Wieprzeckiej a trzecie Zespół Szkół w Wysokiem. W klasyfikacji gimnazjów zwyciężył Zespół Szkół w Wysokiem przed Zespołem Szkół w Żdanowie i Niepublicznym Gimnazjum w Zawadzie. Najlepsze szkoły pucharami nagradzał Zastępca Wójta Gminy Zamość Konrad Dziuba.

Wyniki indywidualne w poszczególnych kategoriach w kolejności zajętych miejsc: dziewczęta klasa I: Klaudia Pupiec – Wólka Wieprzecka, Aleksandra Pawliczuk – Wólka Wieprzecka, Magdalena Chmiel – Wólka Wieprzecka; chłopcy klasa I: Daniel Waszczuk – Kalinowice, Bartłomiej Bartnik – Wysokie, Szymon Artymiak – Wólka Wieprzecka; dziewczęta klasa II: Magda Lupa – Kalinowice, Emilia Ulanicka – Kalinowice, Gabriela Wolanin – Wólka Wieprzecka; chłopcy klasa II: Szymon Boć – Białowola, Krystian Golec – Wysokie, Mikołaj Kawala – Wólka Wieprzecka; dziewczęta klasa III: Wiktoria Knap – Mokre, Julia Mazur – Kalinowice, Michalina Bańka – Kalinowice; chłopcy klasa III: Paweł Zięba – Lipsko, Wojciech Bzdeń – Wysokie, Adam Królikowski – Borowina Sitaniecka; dziewczęta klasa IV: Martyna Seń – Płoskie, Natalia Daszek – Kalinowice, Julia Ożga – Białowola; chłopcy klasa IV: Tobiasz Suchowicz – Kalinowice, Kacper Lichota – Płoskie, Jan Welcz – Sitaniec; dziewczęta klasa V: Ada Zając – Wysokie, Maja Panas – Pniówek, Małgorzata Selech – Wólka Wieprzecka; chłopcy klasa V: Mateusz Serafin – Kalinowice, Bartłomiej Łyś – Żdanów, Kacper Bednarz – Wólka Wieprzecka; dziewczęta klasa VI: Vanessa Bartoń – Żdanów, Aleksandra Grosman – Sitaniec, Paulina Żołopa –Żdanów; chłopcy klasa VI: Adrian Pieczykolan – Wysokie, Jakub Jargieło – Pniówek, Grzegorz Iwaniak – Lipsko; dziewczęta klasa I gimnazjum: Aleksandra Waga – Płoskie, Sandra Skoczylas – Wysokie, Agata Czuk – Płoskie; chłopcy klasa I gimnazjum: Hubert Lenczewski – Żdanów, Jakub Lewkowicz – Sitaniec, Bartłomiej Waśko – Wysokie; dziewczęta klasa II-III gimnazjum: Weronika Soboń – Wysokie, Amanda Mojżesz – Płoskie, Monika Rabiega – Wysokie; chłopcy klasa II-III gimnazjum: Sebastian Wróbel – Sitaniec, Mateusz Zając – Wysokie, Bartłomiej Stręciwilk – Żdanów.

Szczegółowe wyniki klasyfikacji szkół oraz pozostałe indywidualne miejsca punktowane znajdują się w komunikacie zawodów. Zawody zorganizowano ze środków budżetowych Gminy Zamość.

Krzysztof Czerwieniec