Dzień Służby Zdrowia w Oddziałach Przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Żdanowie

135

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Służby Zdrowia. Aby uczcić ten dzień, nasze przedszkolaki przygotowały przedstawienie, w którym uczestniczyli pracownicy z Ośrodka Zdrowia w Lipsku, który na co dzień współpracuje z naszą placówką. Nasi specjalni goście – pani doktor Małgorzata Kozłowska oraz pani pielęgniarka Jolanta Marmaj z zainteresowaniem, wzruszeniem i uśmiechem na twarzy obejrzały krótką inscenizację w wykonaniu dzieci. Przedszkolaki w humorystyczny sposób opowiedziały, jak należy dbać o zdrowie oraz w jaki sposób pomagają nam w tym pracownicy służby zdrowia. Maluchy przypomniały wszystkim o zasadach higieny, o zdrowym jedzeniu oraz o roli ruchu w zdrowym trybie życia.
W związku z realizacją programu edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” poruszyły również problem palenia papierosów. Wszyscy zgromadzeni mogli się dowiedzieć jakie są zgubne skutki tegoż nałogu.
Na zakończenie zostały złożone życzenia, do których przyłączyła się również pani Dyrektor Anna Kowalczyk oraz wręczone zostały drobne upominki. Wzruszona pani Doktor podziękowała przedszkolakom za wspaniały występ i przekazała młodym artystom słodką niespodziankę.
Jeszcze raz życzymy wszystkim pracownikom służby zdrowia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym i dziękujemy za wytrwałość w tej jakże trudnej pracy.

Zespół Wychowania Przedszkolnego