Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie

143

Wszystkie dzieci kochają misie, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek. A kto z nas dorosłych nie wraca pamięcią do pierwszego ukochanego misia? Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się zasypiając. Jest przyjacielem, który jest zawsze wtedy, kiedy go najbardziej potrzebują.

Dlatego 23 listopada 2018 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zawadzie obchodziły Dzień Pluszowego Misia pod hasłem: „Za co kochamy pluszaki” metodą projektu.
Projekt był realizowany w tygodniu poprzedzającym datę 25 listopada przez dzieci z grupy 3,4,5-latków i 6-latków pod kierunkiem p. Renaty Sidor i p. Anny Studzińskiej. W ostatni dzień realizacji przedsięwzięcia nastąpiła uroczysta kulminacja, czyli prezentacja osiągnięć wszystkich jego uczestników. Na holu szkoły zostały przygotowane: wystawa maskotek – misiów, wystawa misiów zrobionych przez dzieci, wystawka pod hasłem “Misiowe lekturki”, na której zaprezentowane zostały pozycje z literatury dziecięcej m.in. o Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku oraz czasopisma “Miś” i “Kubuś Puchatek”, prezentacja wierszy o misiach, gadżetów i piosenek. Celem całego przedsięwzięcia było między innymi: przybliżenie dzieciom, w sposób bardzo przystępny, historii powstania pluszowego misia, przedstawienie różnych sylwetek misiów – bohaterów literackich, filmowych i muzycznych np. Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Colargola i innych, zachęcenie do poszanowania zabawek, wdrażanie do wypowiedzi na bliski dzieciom temat, zachęcanie do wspólnego śpiewania piosenek oraz zabawy przy muzyce.
Tego dnia dzieci przyniosły z domu swoje ulubione maskotki, przywitały je piosenką na powitanie i zaprosiły do zabawy. Brały udział w mini konkursie „Co wiem o misiach?”, oglądały film z cyklu: „Miś Uszatek”, ale przede wszystkim bawiły się przy wybranych przez siebie piosenkach –„Niedźwiadek”, „Jadą, jadą misie”, „Miś w przedszkolu”, „Mały miś”. Każda grupa wyrecytowała wiersze o misiu i zaśpiewała przygotowane piosenki. Wszystkie maluchy smakowały – „małe co nieco”, czyli słodki miodek. Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez nauczycielki prowadzące uroczystość fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.
Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do pląsów – szkoda, że dzień minął tak szybko! Do domku dzieci zabrały miłe wrażenia.