Dzień Babci i Dziadka w Skaraszowie

Dnia 09.02.2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Skaraszowie odbyła się uroczystość z okazji dnia Babci i Dziadka. W wypełnionej po brzegi sali spotkały się pokolenia wnucząt i dziadków. Nad wszystkim czuwali rodzice i Panie z Koła gospodyń Wiejskich. Wszystkich serdecznie przywitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej Jadwiga Gorzała oraz  Przewodnicząca Koła Gospodyń Elżbieta Burcan. Następnie życzenia dziadkom złożył Inspektor ds. służb społecznych i komunalnych Urzędu Gminy Zamość Konrad Dziuba. Po występach miejscowych zespołów ludowych: „Roztoczanki” z Wólki Wieprzeckiej, „Klub Seniora” ze Skaraszowa program artystyczny pod kierunkiem swoich wychowawców przedstawiły najmłodsze dzieci z oddziału przedszkolnego, a następnie dzieci z klas: I-II ze Szkoły Podstawowej w Wólce Wieprzeckiej. Były to ciepłe i pełne humoru wiersze oraz piosenki związane z Dniem Babci i Dziadka. Dumni ze swoich wnucząt dziadkowie nie kryli łez wzruszenia i radości. Uczniowie klasy VIII pełnili rolę prezenterów i interesująco zapowiadali występy kolejnych uczestników. Oprócz montażu poetycko-muzycznego uczennica klasy VIII Weronika Dębska wykonała dwie piosenki. Jej ciepły głos oczarował słuchaczy i wywołał gromkie brawa. Na zakończenie części artystycznej grupa taneczna złożona z uczennic klasy IV miejscowej szkoły wykonała rytmiczny układ taneczny wywołując aplauz publiczności. Do występu przygotowała je nauczycielka wychowania fizycznego, Dorota Koczułap.

Po części artystycznej nadszedł upragniony czas na życzenia i prezenty wnuków dla swoich dziadków. Na sali zrobiło się gwarno i wesoło. Dziadkowie otrzymali własnoręcznie wykonane przez wnuków laurki i prezenty. Uczniowie klas starszych rozdali też wszystkim gościom kolorowo udekorowane pierniki w kształcie serca zakupione przez Szkolną Kasę Oszczędności. Następnie nadszedł czas na poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i rodziców. Jakby tego było mało, nieoczekiwanie na salę wjechał okazały tort ze sztucznymi ogniami. Wszyscy odśpiewali serdeczne Sto lat  i poczęstowali się kawałkiem tortu. Impreza była okazją do wspólnych rozmów, a przede wszystkim umocnienia się więzi rodzinnych i pokoleniowych.

Spotkanie zorganizowali, w ramach Samorządowych Inicjatyw Mieszkańców Gminy Zamość, Sołtys i Rada Sołecka Skaraszowa, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Wólce Wieprzeckiej, Klub Seniora w Skaraszowie, Koło Chłopa w Skaraszowie i Koło Gospodyń Wiejskich w Skaraszowie.

A wydarzenie wsparli: Samorząd Gminy Zamość, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+, GOK Gminy Zamość.

Tekst: Jolanta Sokołowska

Foto: GOK