Czy Wójt dofinansuje zakup kompostownika?

Mieszkam na terenie Gminy Zamość. Pytanie mam takie – czy Wójt dofinansuje zakup kompostownika koszt ok 200zł – jeżeli tak to w jakiej formie i jakie dokumenty trzeba przedstawić – np.: faktura zakupu.

Witam i dziękuję za e-mail. W nowych regulacjach prawnych Gmina od 01 lipca 2013 roku odbierała będzie „śmieci” od Właścicieli nieruchomości. Wójt ma więc obowiązek zorganizować cały system oraz zarządzać nim. Postępowanie na terenie nieruchomości ze „śmieciami”, w tym ich segregacja, to prawny obowiązek Właścicieli nieruchomości. W obowiązujących w Polsce regulacjach prawnych nie widzę możliwości finansowania ze środków publicznych indywidualnych zakupów „kompostowników”. Odpady biodegradowalne Właściciele nieruchomości mogą kompostować na nieruchomości lub dostarczać do punktu zbiorczego prowadzonego przez Podmiot odbierający odpady. Do końca 2013 roku podmiotem tym będzie PGK SP.z.o.o. Zamość (Spółka wygrała przetarg), a punkt odbierania odpadów segregowanych nie zabieranych bezpośrednio z nieruchomości zlokalizowany jest na terenie Oczyszczalni Ścieków.
Pozdrawiam i życzę miłego majowego wypoczynku.

Ryszard Gliwiński
Wójt Gminy Zamość