Członkowie MDP z Gminy Zamość na I Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Goraju

Do Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu wpłynęło zaproszenie do udziału w „I Młodzieżowych Zawodach Sportowo- Pożarniczych Goraj 2018” , w dniu 8 września 2018r.
Do udziału w zawodach zaprosił nas Druh Paweł Kuraś z Ochotniczej Straży Pożarnej w Goraju, który był koordynatorem zawodów.
Chęć do udziału w powyższych zawodach zgłosiły drużyny MDP Lipsko- sekcja chłopców, MDP Pniówek sekcja chłopców, MDP Skokówka sekcja dziewcząt oraz MDP Płoskie sekcja dziewcząt i chłopców.
Zawody odbyły się na boisku sportowym w Zastawiu, rozpoczęły się o godz. 13.30. Program zawodów obejmował m.in. konkurencję biegu sztafetowego z przeszkodami, konkurencję ćwiczenia bojowego oraz wiele gier i zabaw sportowych. Obok naszych sekcji w zawodach udział wzięły MDP z Wielączy, Brodów Dużych, Szczebrzeszyna oraz drużyna gospodarzy z Goraja.

Po ogólnej klasyfikacji odpowiednio miejsca zajęły:
1. MDP „CH” Lipsko,
2. MDP ”CH” Wielącza,
3. MDP ”CH” Szczebrzeszyn,
4. MDP Goraj -sekcja mieszana,
5. MDP ”DZ” Skokówka,
6. MDP ”CH” Pniówek,
7. MDP ”DZ” Płoskie,
8. MDP ”CH” Płoskie,
9. MDP „CH” Brody Duże.

Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary a wszyscy uczestnicy nagrody indywidualne, które wręczyli Pan Michał Mulawa – Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego oraz Prezes i Komendant OSP/KSRG Goraj.
W swoim krótkim wystąpieniu z ust Pan Radnego Michała Mulawy padło wiele ciepłych słów skierowanych do młodzieży powiedział, że podążacie dobrą drogą, Strażak to zawód, który wzbudza najwięcej zaufania wśród Polaków, to dzięki takiej Młodzieży Ochotnicze Straże Pożarne nie znikną a będą się rozwijać. W dalszej części swojej wypowiedzi Pan Radny podziękował uczestnikom i opiekunom za przyjęcie zaproszenia do udziału w zawodach a organizatorom za ich przygotowanie i przeprowadzenie.
Młodzieży naszej podczas zawodów kibicowało liczne grono Opiekunów i przedstawicieli OSP: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Zamościu Druh Piotr Koczułap, Komendant Gminny OSP Druh Tomasz Bosiak oraz Druhowie Józef Zarzecki, Marek Góra, Andrzej Klimko, Henryk Solski, Konrad Serafin, Dariusz Lepa, Łukasz Kraczykiewicz, Daniel Bondyra, Marcin Rek, Tomasz Mazurek, Krzysztof Opoka i Marek Kołodziej.
W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Radecznicy, gdzie przy źródełku Św. Antoniego zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Dziękujemy dzieciom i młodzieży za przyjęcie zaproszenia do udziału w zawodach oraz Rodzicom i Opiekunom za wyrażenie zgody i sprawowanie opieki.

Bożena Kozioł
Zdjęcia: Tomasz Bosiak