Bo warto pomagać… właśnie, dlatego Stowarzyszenie Kobiet 28+ tam było

Koncert Charytatywny w ZDK dla rodziny Maszewskich z Kalinowic

27.01.2019 r. delegacja Kół Gospodyń Wiejskich z Sitańca Wolicy, Zawady, Szopinka, Jatutowa, Płoskiego oraz Koło Chłopa ze Skaraszowa uczestniczyła w zbiórce funduszy na odbudowę domu dla pogorzelców z Kalinowic. Tej niedzieli w  ZDK odbył się Koncert  Charytatywny “Gramy dla Maszewskich”, podczas, którego liczna grupa członkiń Stowarzyszenia Kobiet 28+ prowadziła warsztaty rękodzieła “Bransoletka dobroci”. Przy stoliku warsztatowym przystawali ludzie i z ochotą nabywali błyszczące bransoletki, a wszystko za przysłowiowy grosz do puszki. Oprócz stoiska biżuteryjno- promocyjnego stowarzyszenie sfinansowało produkty spożywcze na posiłek dla artystów występujących na scenie. W ramach ścisłej współpracy z Kołem Chłopa ze Skaraszowa został ugotowany pyszny bigos regionalny, dzięki któremu występujące zespoły Power Play, Solaris, Baflo, Sonic, Tex i Vegas, miały siłę śpiewać na koncercie. Podczas gdy stowarzyszenie pracowało na stoisku, na scenie odbywały się licytacje przedmiotów, karnetów, wejściówek.  Oprócz kobiecej delegacji KGW, Gminę Zamość reprezentowała również Biblioteka Publiczna w Mokrem i Szkoła w Kalinowicach.  Akcję także dzielnie wspierali panowie Konrad Dziuba, Piotr Koczułap i Jarosław Kalbarczyk.

Dziękujemy, że odpowiedzieliście na nasz apel i przybyliście tego dnia do ZDK, aby być z nami.

Kochani, warto pomagać, bo naprawdę nikt nie wie, co życie przyniesie.

Z wielkimi podziękowaniami dla Was za zaangażowanie

ZARZĄD STOWARZYSZENIA KOBIET 28+

Tekst: prezes Agata Piwko