Anioły, Aniołki, Aniołeczki…

1186

W dniu 03 lutego br. w Bibliotece Publicznej Gminy Zamość z/s w Mokrem odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom XI-tej Edycji Konkursu Plastycznego ,,Anioły, Aniołki, Aniołeczki” pod patronatem Wójta Gminy Zamość Ryszarda Gliwińskiego.
Podsumowanie konkursu połączone było z wystawą pokonkursową prac. Obecnością swoją zaszczycili licznie zgromadzeni uczestnicy konkursu, opiekunowie oraz rodzice. Jednogłośnie tegoroczną edycję ogłoszono wyjątkową! Komisja konkursowa w składzie, Panie: Maria Duławska, Wiesława Łyś, Anna Ignaciuk wielokrotnie podkreślała: prace jak corocznie wykonane były różnymi, dowolnymi technikami, jednakże w tym roku wyjątkowo zaskoczyły komisję konkursową swoją oryginalnością! Wszystkie nadesłane anioły były bardzo pomysłowe, często pracochłonne, zdecydowanie każdy w swoim rodzaju i przysporzyły dużego kłopotu jurorom z wytypowaniem zwycięzców. Jesteśmy pod wrażeniem Waszej pomysłowości! Nowością w tym roku było to, że rozszerzony został regulamin konkursu o kategorię: rodzinną. Wprowadzenie zmian podyktowane zostało tym, by dać szanse rodzinom, bo nie wszystkie aniołki wykonywane były przez dzieci, zwłaszcza, gdy miały lat 3-5.
Poniżej ogólna lista laureatów, według kategorii wiekowych, prace w trakcie obrad komisji dodatkowo podzielone zostały na prace przestrzenne, wykonane z masy solnej, płaskorzeźby, prace malarskie oraz rysunki:
Kategoria Przedszkole: I miejsce: Hanna Michałkiewicz (Kalinowice), Emilia Mołdoch (Płoskie), Antoni Stopa (Lipsko), Nadia Nadworska (Mokre).
II miejsce: Filip Saputa (Kalinowice), Damian Albingier (Lipsko), Mikołaj Wróbel (Płoskie), Maria Dudzicz (Płoskie), Alicja Naworol (Kalinowice), Filip Kata (Kalinowice), Przemysław Ścibak (Lipsko), Emilia Radziszewska (Kalinowice), Lena Strzelecka (Kalinowice).
III miejsce: Anita Feliksiak (Płoskie), Amelia Kucharska (Kalinowice), Oliwia Szałach (Płoskie), Martyna Misiarz (Mokre), Julia Brzezicka (Mokre), Dominika Popik (Lipsko), Julia Łuczka (Płoskie), Lena Momot (Płoskie), Jan Kułakowski (Mokre), Natalia Szpuga (Kalinowice).
Wyróżnienia: Miłosz Muszyński (Płoskie), Maja Bednarska (Płoskie), Michalina Dziuba (Płoskie), Aleksandra Greszta (Lipsko), Eryk Kierepka (Płoskie), Szymon Klimko (Pniówek), Filip Muca (Pniówek), Marta Panasiewicz (Kalinowice), Miłosz Adamczuk (Kalinowice), Maciej Ćwik (Kalinowice), Emilia Flejszer (Lipsko), Sylwia Radlińska (Lipsko).
Kategoria 5 – latki: I miejsce: Victoria Bobecka (Płoskie), Katarzyna Wolańczyk – Kłonica (Bortatycze), Hanna Blonka (Płoskie), mPatrycja Sokołowska (Żdanów), Hanna Bojarczuk (Żdanów).
II miejsce: Natalia Waszczuk (Kalinowice), Wiktoria Naworol (Kalinowice), Hanna Talarek (Kalinowice), Kacper Łopuszyński (Kalinowice), Karol Nagy (Kalinowice), Oliwia Mołdoch (Kalinowice), Paulina Puhacz (Pniówek), Szymon Pupiec (Pniówek).
III miejsce: Nadia Świszcz (Kalinowice), Łucja Koper (Mokre), Piotr Joachimowicz (Płoskie), Dominik Zelent (Żdanów), Dawid Wiatr (Lipsko), Oliwia Zakrzewska (Żdanów), Karol Kimak (Żadnów), Krystian Bondyra (Żdanów).
Wyróżnienia: Klaudia Bednarz (Wólka Wieprzecka), Jakub Pasieka (Płoskie), Natalia Molenda (Lipsko), Skiba Jakub (Lipsko), Antonina Wawręty (Żdanów), Szymon Fusiara (Płoskie), Hubert Sinkiewicz (Lipsko), Adrian Lenczewski (Lipsko), Judyta Pawelczyk (Lipsko), Marek Radliński (Lipsko), Oliwia Luterek (Lipsko), Natalia Kawałko (Żdanów), Kinga Jonas (Płoskie), Gabriela Kozina (Płoskie), Patryk Niewiadomski (Płoskie), Maja Pilipczuk (Kalinowice).
Kategoria 6-latki: I miejsce: Mikołaj Tur (Płoskie), Jagoda Piątkowska (Kalinowice), Damian Głowacki (Kalinowice).
II miejsce: Emilka Michałkiewicz (Kalinowice), Oliwier Zinkiewicz (Płoskie), Kuba Juszczak (Kalinowice), Nikodem Mojżesz (Płoskie), Mateusz Malinowski (Mokre), Ola Mazur (Kalinowice), Klaudia Puhacz (Pniówek), Julia Pyś (Lubin).
III miejsce: Kamil Machlarz (Kalinowice), Maja Mlonek (Kalinowice), Aleksandra Komar (Kalinowice), Dawid Kopiel –(Wysokie), Maria Zwolak (Mokre), Michał Gajak (Lipsko), Karolina Sokolińska (Lipsko), Mateusz Mazur (Lipsko), Anna Juszczak (Żdanów), Bartosz Hołodniak (Żdanów).
Wyróżnienia: Klaudia Bednarz (Zawada), Gabriela Wilgos (Żdanów), Barbara Gęśla (Białowola), Celina Kolanowska (Płoskie), Mateusz Maślany (Zawada), Jakub Halinowski (Płoskie), Filip Piwowarski (Kalinowice), Jakub Bednarz (Wólka Wieprzecka), Dawid Artymiak (Wólka Wieprzecka), Maja Halczak (Sitaniec), Amelia Dobromilska (Zawada), Natalia Lachowska (Kalinowice), Julia Krupa (Sitaniec), Lena Zwolan (Ruszów), Oliwia Pasieka (Wysokie), Michał Gmitrzuk (Lipsko), Paweł Kujda (Białowola), Kinga Głowacka (Kalinowice),m Damian Kawalec (Lipsko), Krystian Greszta (Lipsko), Miłosz Łapa (Lipsko), Szymon Krzyszczuk (Lipsko), Gabriela Greszta (Żdanów), Miłosz Denkiewicz (Żdanów), Marcel Kowalski (Żdanów), Miłosz Burcon (Wysokie), Lena Drozd (Żdanów), Marysia Batalia (Kalinowice), Zuzia Małysz (Mokre), Laura Gniewiosz (Sitaniec), Małgorzata Saj (Wysokie), Wiktoria Antoszek (Wysokie), Emilia Jaworska (Wysokie), Patrycja Kiszka (Wysokie), Lena Karło (Wysokie), Oliwia Czochrowska (Wysokie), Amelia Dudek (Wysokie), Gabriela Wojciechowska (Kalinowice), Laura Vitiello (Kalinowice), Amelia Buńko (Kalinowice), Emilia Buńko (Kalinowice).
Kategoria kl. I: I miejsce: Zofia Wiater (Borowina Sitaniecka), Patrycja Dziduch (Mokre), Przemek Presz (Kalinowice), Ignacy Olszewski (Zawada).
II miejsce: Zuzanna Bednarska (Płoskie), Alicja Pudełko (Kalinowice), Krystian Derkacz (Zawada), Zuzanna Młynarska (Borowina Sitaniecka), Igor Karol (Zawada), Michał Starmach (Kalinowice), Julia Hasiak (Kalinowice), Hania Sobiesiak (Kalinowice), Wiktoria Łopuszyńska (Kalinowice), Bartek Kostrubiec (Kalinowice).
III miejsce: Kamila Gruszka (Wysokie), Marcel Krupa (Wólka Wieprzecka), Amelia Sierak (Mokre), Julia Koziej (Kalinowice), Zuzanna Kliza (Wysokie), Julia Małyszko (Kalinowice), Emilia Radej (Kalinowice), Jan Piwko (Kalinowice).
Wyróżnienia: Oliwia Litkowska (Zawada), Roksana Wójtowicz (Zawada), Anna Wołoch (Mokre), Kacper Gamza (Płoskie), Carlo Vitiello (Kalinowice), Jakub Szust (Kalinowice), Mikołaj Wyszyński (Kalinowice), Krzysztof Klimek (Kalinowice), Antonina Mojżesz (Zawada), Ada Szynkarczuk (Wysokie), Bartłomiej Stawarski (Pniówek).
Kategoria kl. II i III: I miejsce: Nicole Bobecka (Płoskie), Jan Szala (Borowina Sitaniecka), Szymon Artymiak (Wólka Wieprzecka), Nicola Zelent (Żdanów), Wiktoria Kłoda (Zawada), Oliwia Malczewska (Pniówek), Oliwia Mołdoch (Żdanów).
II miejsce: Jan Bender (Sitaniec), Magdalena Dąbska (Płoskie), Karolina Greszta (Kalinowice), Milena Zgnilec (Płoskie), Nikola Sobczak (Białowola), Oliwia Duda (Płoskie), Jagoda Kolanowska (Płoskie), Kacper Małyszek (Białowola), Magdalena Miętkiewicz (Borowina Sitaniecka), Julia Osmolińska (Kalinowice), Oliwia Kopiel (Wysokie), Milena Kuźma (Żdanów), Kornelia Bekier (Żdanów), Klaudia Zelent (Żdanów), Lidia Siemko (Zawda), Kacper Siekierda (Kalinowice), Tomasz Siwula (Lubin), Bartosz Siedlecki (Lubin), Kamil Stasik (Lubin).
III miejsce: Nikola Bergiel (Płoskie), Maja Łuczka (Płoskie), Marta Słotwińska (Kalinowice), Oliwia Socha (Zawada), Martyna Bździuch (Zawada), Wiktoria Gał (Zawada), Natalia Zychowicz (Zawada), Agata Kniaź. (Białowola), Adrian Szczuka (Płoskie), Wiktoria Puzio (Borowina Sitaniecka), Ewelina Kurzępa (Kalinowice), Marcelina Borek (Kalinowice), Karol Mazur (Kalinowice), Julia Strzelecka (Kalinowice), Dominika Koziej (Kalinowice), Wiktoria Madej (Zamość Stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni), Szymon Kudyk (Pniówek), Radosław Kubero (Lubin), Zofia Ziemińska (Pniówek), Piotr Szpindor (Pniówek), Magdalena Małek (Pniówek), Karolina Michońska (Pniówek), Alicja Krępińska (Pniówek), Dobrosława Panas (Pniówek), Weronika Kudyk (Pniówek), Weronika Piotrowska (Pniówek).
Wyróżnienia: Julia Rybak (Wólka Wieprzecka), Mikołaj Bednarz (Wólka Wieprzecka), Julia Dąbska (Płoskie), Nikola Malec (Płoskie), Dominik Skowron (Borowina Sitaniecka), Kuba Gamza (Płoskie), Marcelina Czerniakowska (Borowina Sitaniecka), Magdalena Prystupa (Białowola), Oliwia Kendra (Zawada), Krystian Miedziocha (Lipsko), Hanna Pudełko (Kalinowice), Anna Dudzicz (Płoskie), Weronika Sędłak (Borowina Sitaniecka), Roksana Pakuła (Wólka Wieprzecka), Weronika Muca (Pniówek), Jakub Zawadzki (Pniówek), Milena Kniaź (Pniówek), Dawid Bojar (Pniówek), Martyna Kierepka (Pniówek), Bartosz Muca (Pniówek), Karolina Pupiec (Wólka Wieprzecka), Daniel Nadłonek (Pniówek), Sławomir Kudyk (Pniówek), Mateusz Szajba (Pniówek), Kozłowska Roksana (Wólka Wieprzecka).
Kategoria IV- VI: I miejsce: Bartosz Kłonica (Wysokie), Oliwia Żyła (Kalinowice), Weronika Zamojtel (Zamość), Judyta Kuduk (Zamość), Natalia Misztal (Zamość).
II miejsce: Małgorzata Grzybek (Kalinowice), Karol Starmach (Kalinowice), Jan Sagan (Wysokie), Oliwia Stańko (Kalinowice), Jakub Garbaty (Wysokie), Michalina Bańka (Kalinowice), Martyna Zinkiewicz (Płoskie), Joanna Karabin (Wólka Wieprzecka), Aleksandra Płaza (Żdanów).
III miejsce: Martyna Czerniec (Wysokie), Małgorzata Psiuk (Mokre), Magda Okoń (Kalinowice), Kamila Pukaluk (Kalinowice), Patrycja Zieniewicz (Sitaniec), Małgorzata Selech (Wólka Wieprzecka), Julka Kucharska (Wysokie), Weronika Kostrubiec (Wysokie), Martyna Sierkowska (Lipsko), Oskar Gierczak (Żdanów), Kacper Kaniewski (Lipsko).
Wyróżnienia: Martyna Gruszka (Wysokie), Dominika Sagan (Kalinowice), Agnieszka Lis (Kalinowice), Michał Pochodeńko (Kalinowice), Igor Kukułowicz (Zawada), Helena Hojda (Borowina Sitaniecka), Oliwia Suplicka (Zawada), Julia Moskal (Zawada), Julia Starzak (Zawada), Wioleta Skrzypa (Wysokie), Damian Bednarz (Wólka Wieprzecka), Marta Bęś (Borowina Sitaniecka), Weronika Wielogórska (Borowina Sitaniecka), Dominik Kawalec (Lipsko), Magdalena Pyś (Pniówek), Łucja Garbaty (Mokre), Natalia Kozyra (Mokre), Jose Chiappetta (Mokre).
Kategoria gimnazjum: I miejsce: Justyna Korneluk (Zamość), Patrycja Staniak (Zawada), Kinga Mazur (Zamość).
II miejsce: Adrian Wróbel (Wysokie), Monika Rabiega (Wysokie), Aneta Kowalczyk (Zawada), Gabriela Dudek (Wysokie), Mateusz Chudyga (Wysokie), Julia Małecka (Żdanów).
III miejsce: Julia Sienkiewicz (Wysokie), Katarzyna Koczot (Wysokie), Weronika Wawręty (Żdanów), Patryk Małecki (Żdanów), Monika Wandzak (Żdanów).
Wyróżnienia: Aleksandra Głąb (Wysokie), Daria Pańczyk (Wysokie).
Dorośli: I miejsce: Patrycja Momot (Płoskie), Iwona Saputa (Siedliska).
II miejsce: Marcelina Chachuła (Zamość), Teresa Cichosz (Bortatycze), Małgorzata Wołoszyn (Wysokie).
III miejsce: Adam Bielec i Krystyna Bielec (Zarzecze)
Wyróżnienia: Małgorzata Wolańczyk (Bortatycze), Magdalena Kliza (Bortatycze Kolonia).
Kategoria Rodzinna: I miejsce: Zbigniew Flis i Wiktoria Siekierda (Siedliska).
II miejsce: Marta, Zofia i Wiktor Ziemińscy (Pniówek).
III miejsce: Marzena i Szymon Krzyszczuk (Lipsko).

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Anna Dubel