Wylicytuj unikatową koszulkę Gryfa i wesprzyj walkę z chorobami płuc!

41

W niedzielę, 28 stycznia odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Klub Gryf Gmina Zamość wspierając charytatywne zaangażowanie Gminy Zamość przekazuje na licytację wyjątkowy przedmiot – koszulkę piłkarską seniorskiej kadry z autografami.

W ostatnią niedzielę stycznia cała Polska po raz 32. zagra wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wśród różnych instytucji i organizacji nie zabrakło samorządu Gminy Zamość. W tym roku WOŚP gra pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Jak podaje biuro prasowe w 32. Finał WOŚP włączy się w sumie 1685 Sztabów (o 32 więcej niż przed rokiem), z czego 101 zlokalizowanych poza granicami Polski.

Do wielu organizacji, kół gospodyń, stowarzyszeń i firm z naszego regionu z dumą dołącza STS Gryf.

Akcja wsparcia WOŚP w Gminie Zamość będzie miała swoje podsumowanie w niedzielę 28 stycznia o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Żdanowie, która zamieni się w gminne centrum dobroczynności.

– Przez cały dzień, właśnie tu pragniemy stworzyć wielobarwne widowisko scalające wszystkich mieszkańców gminy. Abyśmy oprócz wsparcia głównej idei WOŚP, pokazali siłę, energię oraz jedność całego gminnego społeczeństwa – zachęcają Organizatorzy na Facebookowej grupie „Mieszkańcy Gminy Zamość wspierają WOŚP”.

Wśród wielu cennych przedmiotów, voucherów i projektów do wylicytowania będzie można wylicytować piłkarską gratkę. To koszulka seniorskiej kadry Gryfa z obecnego sezonu z numerem 9.

Podczas pierwszego treningu okresu przygotowawczego w 2024 podpisy złożyli na niej trenerzy oraz zawodnicy. Jest unikatowa, ponieważ ani jeden jej egzemplarz nie trafił do sprzedaży ani jako dodatek do prezentów VIP czy innych pakietów.

Licytacje zasilą konto gminnej centrali wolontariatu WOŚP, tym samym wspierając zakup niezbędnego sprzętu na oddziałach pulmunologii dzieci i dorosłych.

Więcej informacji o gminnym finale WOŚP na stronie: gminazamosc.org.pl, koncie na Facebooku oraz na dedykowanym wydarzeniu: Mieszkańcy Gminy Zamość wspierają WOŚP.

Do zobaczenia!

Bartłomiej Wojnarowski