Telegraficzny skrót meczów Akademii Gryf

19

Za udany mogą uznać zawodnicy i trenerzy Akademii Gryf Gmina Zamość. Wiele bezcennego doświadczenia, świetna postawa i dobra dyspozycja przed piłkarską wiosną młodych piłkarzy.

Zapraszamy na telegraficzny skrót meczów Akademii Gryf:

TURNIEJE:
sobota, 16.03: turniej rozegrali także zawodnicy rocznika 2017 pod wodzą trenera Rafał Buraka wzięli udział turnieju halowym w Lublinie. I tym razem można uznać wyjazd za udany. 4/6 meczów wygranych, świetna postawa i dobra organizacja gry.

– Zespół zagrał z dużym zaangażowaniem. Cieszy wielka chęć do gry ofensywnej i podejmowania pojedynków jeden na jeden – chwali postaw chłopców trener Burak.

niedziela, 17.03: Trener Sebastian Maścibroda z chłopcami z rocznika 2016 wzięli w niedzielę udział w turnieju organizowanym przez Akademia Piłkarska K.S. Hetman Zamość. Oprócz naszej drużyny i zespołu gospodarzy w turnieju uczestniczyli młodzi piłkarze z Football Academy Zamość Football Academy Chełm Gaudium Zamość KS Tur Turobin i MKS Szczebrzeszyn. Nasi zawodnicy spisali się świetnie wygrywając 4 na 7 spotkań. Najważniejsze było jednak budowanie pewności siebie na boisku i trenowanie elementów gry.

– Jestem zadowolony z postawy całej drużyny. Kolejny turniej za nami i kolejne cenne doświadczenie na przyszłość – kwituje trener Maścibroda.

niedziela, 17.03:
Kolejny świetny występ rocznika 2018. W halowym turnieju im. Jana Jandy w Zamojskim OSiR-ze młodzi piłkarze pokazali, że są w wyśmienitej formie. Tym razem pod wodzą trenera Paweł Wyrostek zawodnicy także nie mieli sobie równych. Ogrom radości, dobra organizacja gry i komplet zwycięstw z rówieśnikami z Zamościa, Szczebrzeszyna i Lubartowa! Chociaż wyniki oczywiście cieszą, to kluczowy jest tutaj progres i bardzo dobra atmosfera w drużynie.
– Chłopaki pokazali, że tworzą zgraną drużynę, w której każdy jest ważna częścią zespołu – podkreśla trener Paweł Wyrostek.

SPARINGI:

sobota, 16.03: Rocznik 2015 naszej Akademii nie próżnował. W sobotę rozegrali sparing z rówieśnikami z Bronowic, a w niedzielę spotkali się z Akademią Ruch Izbica. Dziękujemy rówieśnikom z Ruch Izbica za przyjazd i wartościowy sparing!

niedziela 17.03: W niedzielę sparing zagrali też nasi piłkarze z rocznika 2013. Tym razem na boisku w Żdanowie zmierzyli się z rówieśnikami z Akademia Piłkarska K.S. Hetman Zamość.

– Chłopcy zagrali dobrze zarówno w ataku, rozgrywając wiele składnych akcji, jak i w defensywie ambitnie broniąc dostępu do naszej bramki – podkreśla trener Marek Gnyp.
Chociaż trener zauważa jeszcze rzeczy do poprawy, to jest pełen optymizmu.
– Pojawiały się pewne błędy czy momenty dekoncentracji, ale należy przyznać, że miesiąc przed ligą dyspozycja naszych młodych zawodników napawa optymizmem.

fot. główne Marcin Gredys