Gmina Zamość zaprasza na wystawę do Centrum Geoturystycznego w Lipsku Polesiu w dniach 11-16 kwietnia 2024.

Mobilna wystawa archeologiczna pt. „Magia ornamentów. Skarby archeologii Lubelszczyzny”, ma charakter edukacyjny i sensoryczny. Wykorzystuje nowe technologie, a zwłaszcza skanowanie i druk 3D w atrakcyjny sposób prezentuje dziedzictwo archeologiczne regionu lubelskiego. Wierne kopie zabytków, rekonstrukcje, zdjęcia, interaktywne zabawy, opisy, pozwolą zrozumieć miejsca w bliskim otoczeniu, które były domem dla wielu ludzi setki lat temu.

Wydarzenia towarzyszące wystawie:

11 kwietnia

• godz. 13.00 uroczyste otwarcie oraz autorska prezentacja mobilnej wystawy edukacyjnej (Marta Cyran, Maciej Drewniak i Aleksandra Sztal, Muzeum Narodowe w Lublinie)

• godz. 13.30–15.30 wykład popularnonaukowy: Aleksandra Sztal, pt. „Archeologia w 3D” oraz pokaz skanowania i druku 3D

12 kwietnia

• godz. 10.00–13.00 warsztaty dla dzieci pt. „Wykonujemy średniowieczne ozdoby z Czermna” (dwie sesje warsztatowe) – prowadzenie Małgorzata Siedlaczek z zespołem (Muzeum Narodowe w Lublinie)

16 kwietnia

• godz. 13.00–13.45 wykład popularnonaukowy: Dr Łukasz Miechowicz, (Instytut Archeologii i Etnologii PAN): „Archeologiczne skarby Gminy Zamość ”

Wstęp bezpłatny!

UWAGA! Ze względów organizacyjnych prosimy o wcześniejszy kontakt pod nr. tel. 602 750 507, 797 954 557, 789 932 488. Zapraszamy!